Uus tehisintellektil töötav teenus muudab portreed rääkivateks peadeks

0
Uus tehisintellektil töötav teenus muudab portreed rääkivateks peadeks

D-ID teatas esmaspäeval uuest tehisintellektil töötavast teenusest, mis võib muuta portreed rääkivateks peadeks.

Creative Reality Studio nimelised iseteenindusrakendused võivad muuta näopildi videoks koos kõnega.

Teenus on suunatud ärisisu loojatele – õppe- ja arendusüksustele, personaliosakondadele, turundajatele, reklaamijatele ja müügimeeskondadele –, kuid igaüks saab tehnoloogiat proovida D-ID veebisait.

Creative Reality Studio
Video autor John P. Mello Jr.


Platvorm vähendab ettevõtte videosisu loomise kulusid ja vaeva ning pakub piiramatul hulgal esinejaid – võrreldes piiratud avataridega – sealhulgas kasutajate enda fotod või mis tahes pildid, mida neil on õigus kasutada, vastavalt ettevõttele, mis saavutas teatava tuntuse selle tehnoloogiat kasutati rakenduses nimega Deep Nostalgia. Tarkvara oli mõeldud vanade portreede animeerimiseks.

Ettevõte lisas, et tehnoloogia võimaldab klientidel ja kasutajatel valida saatejuhi identiteedi, sealhulgas nende etnilise kuuluvuse, soo, vanuse ja isegi keele, aktsendi ja intonatsiooni. “See pakub suuremat esindatust ja mitmekesisust, mis toob kaasa tugevama kaasatuse ja kuuluvustunde, soodustades edasist seotust ja suhtlemist seda kasutavate ettevõtetega,” öeldakse pressiteates.

“Kasutusjuhtumid hõlmavad ärisisu loojatele võimalust integreerida sujuvalt videoid digitaalsetesse ruumidesse ja esitlusi eksklusiivse PowerPointi pistikprogrammiga, luues kaasahaaravamat sisu kohandatud ettevõtte videojutustajate abil,” ütles D-ID turunduse asepresident Matthew Kershaw TechNewsWorldile.

Muljetavaldavad teenused

Nende teenuste kvaliteet on üsna muljetavaldav ja läheb aina paremaks, kinnitas Daniel Castro, Washingtonis asuva teadusuuringute ja avaliku poliitika organisatsiooni Infotehnoloogia ja Innovatsioonifondi asepresident.

“See teenus ei ole tasemel, kus see asendab täielikult saatejuhti, kuid pole põhjust mitte oodata, et see suhteliselt kiiresti kohale jõuab,” ütles ta TechNewsWorldile.

D-ID selgitas, et videokasutus ettevõtetes on järsult kasvanud ja rohkem neist integreerib selle oma koolitus-, suhtlus- ja turundusstrateegiatesse.

Seda suundumust kiirendavad kiiresti arenevad avatarimaailmad ja metaversum, mis mõlemad nõuavad digitaalsetelt loojatelt loomingulisemat, kaasahaaravamat ja interaktiivsemat sisu. Tootmiseelarved võivad aga olla ülemäära kallid ning nõuavad märkimisväärset aja- ja talentide eraldamist.

“Teenus on inimeste praegu kasutatavate avataride ja emotikonide edasiarendus, kuid seda saab kasutada pikema arutelu või esitluse ajal,” märkis ettevõtte peaanalüütik Ross Rubin. Võrgustike uuriminetarbijatehnoloogia nõustamisfirma New Yorgis.

“Idee on säästa aega, eriti kui kavatsete stsenaariumi ette lugeda,” ütles ta TechNewsWorldile. “See võib olla vaatajaskonna jaoks köitvam kui lihtsalt heli või slaidide vaatamine.”

AI demokratiseerimine

D-ID tegevjuht ja kaasasutaja Gil Perry märkis pressiteates, et ettevõtte tehnoloogiat, mis on piiratud ettevõttega, on kasutatud 100 miljoni video loomiseks.

“Nüüd, kui pakume oma iseteeninduslikku Creative Reality platvormi, on potentsiaal tohutu,” jätkas ta. “See võimaldab nii suurematel ettevõtetel, väiksematel ettevõtetel kui ka vabakutselistel toota tohutul hulgal isikupärastatud videoid erinevatel eesmärkidel.”

Kershaw lisas, et D-ID tehnoloogia demokratiseerib loovust veelgi. “Ma ütlen” edasi, sest tegelikult on tehnoloogia kunsti juba aastakümneid demokratiseerinud,” ütles ta.

„Alates süntesaatorite, sämplerite ja sekveneerijate loomisest muusikas kuni Photoshopi ja Illustratorini fotograafias ja illustratsioonides ning Premieri ja lauaarvuti monteerimise ja liikumisgraafikani filmitootmises, on olnud võimalus luua kvaliteetseid produktsioone väljaspool spetsiaalseid tipptasemel stuudioid. toimunud alates 1980. aastatest,” ütles ta. “See on selle kauakestva sarja viimane episood.”

“See on kindlasti samm edasi tehisintellekti demokratiseerimise suunas,” nõustus Avivah Litan, turvalisuse ja privaatsuse analüütik. Gartner. “Sellel on palju suurepäraseid kasutusjuhtumeid hariduses, tervishoius ja jaemüügis,” ütles ta TechNewsWorldile. “See on lihtsalt parem viis inimestega suhtlemiseks. Oleme muutumas palju visuaalsemaks ühiskonnaks. Kellelgi pole aega midagi lugeda.»

Sügavad võltsitud mured

Seoses kasvava murega “sügavate võltsingute” kasutamise pärast desinformatsiooni levitamiseks ja sotsiaalse inseneride tõstmiseks uutele kõrgustele on uute sünteetiliste meedialahenduste, nagu D-ID, puhul alati oht kuritarvitamiseks.

“Nagu iga tehnoloogiat, saavad ka meie omad halvad tegijad kasutada haiguste vastu, kuid meie platvorm on suunatud legitiimsetele ettevõtetele, kellel poleks sellise kasutamise vastu huvi,” ütles Kershaw.

“Lisaks,” jätkas ta, “me ei ole võltsitud. Me ei pane kellegi teise nägu teise inimese kehale ega püüa panna kedagi ütlema midagi, mida ta pole öelnud.

“D-ID platvormis oleme rakendanud mitmeid kaitsemeetmeid tagamaks, et meie tehnoloogiat nii ei kasutata,” lisas ta. “Me ei korda kuulsuste häält ega ilma ühegi inimese loata.”

Ettevõte filtreerib ka vandesõnu ja rassistlikke märkusi ning keelab platvormi kasutamise poliitiliste videote loomiseks.

“D-ID paneb oma platvormile kaitsepiirded, kuid me kõik teame, et kaitsepiirded pole kunagi täiuslikud,” märkis Litan.

“See on suurepärane vahend desinformatsiooni levitamiseks, sest need sotsiaalmeedia saidid pole süvavõltsingute jaoks ette valmistatud,” ütles ta. „Isegi kui sotsiaalmeedia saidid suudavad süvavõltsinguid tuvastada, ei saa nad kunagi piisavalt heaks. See on nagu rämpspost. Rämpspost jõuab alati läbi. Ka see saab läbi, kuid tagajärjed on hullemad.

Päritolu vajadus

Litan väitis, et sügavate võltsingute tuvastamine on pikas perspektiivis kaotav ettepanek. Isegi tänapäeval ei suuda tuvastusalgoritmid üldiselt tuvastada rohkem kui 70% sügavatest võltsingutest.

Ta lisas, et sihikindlad vastased peavad sammu kasutades sügava võltsingute tuvastamisega generatiivsed vastandlikud võrgustikud nii et avastamismäär langeb lõpuks nii madalale kui 50%.

Ta ennustab, et 2023. aastal kasutab 20% edukatest kontode ülevõtmise rünnakutest süvavõltsinguid, et kasutajaid sotsiaalselt kujundada tundlike andmete loovutamiseks või raha kuritegelikule kontole teisaldamiseks.

“Paljusid kaitsemeetmeid tuleb rakendada kogu tööstusharu ulatuses, mistõttu teeme koostööd ka valdkonna organite ja reguleerivate asutustega, et kehtestada õiguslikud tagatised, mis muudavad tööstuse üldiselt turvalisemaks ja usaldusväärsemaks,” ütles Kershaw. “Arvame, et eelkõige aitaks kogu tööstust hõlmav süsteem sisu nähtamatult vesimärgistamiseks steganograafia abil vabaneda peaaegu kõigist võimalikest probleemidest.”

“Näete meediatükki ja nupule klõpsates näete ka selle päritolu, kust see pärit on ja mida see sisaldas,” märkis ta. “Läbipaistvus on lahendus.”

“Võltsingutega tegelemiseks on palju võimalusi, kuid kõige olulisem on teada meedia päritolu ja autentsust,” lisas Castro.

sarnased postitused

Leave a Reply