THE Show 2022: Oriaco G6 EM kõlarid

1
THE Show 2022: Oriaco G6 EM kõlarid

Tony Minasian on kahe Lõuna-California ettevõtte, Tonian Labsi (plaadifirma) ja Oriaco (valjuhääldifirma) omanik. Ta on inimene, kes mõistab sügavalt heli taasesitusspektri mõlemat otsa. Tema ettevõtted pakuvad lahendusi elava muusika esituse jäädvustamiseks mikrofonist kuni kodukõlariteni.

Oriaco, mis Tony sõnul tähendab “oridžinn acoustics” on tema kaks aastat vana valjuhääldifirma. Kuigi Oriaco on uus, on Tony töötanud selle tööstuse kulisside taga Supra Cablesi edasimüüjana, PHY-HP ja AER kõlarid samuti aastakümneid komplektkõlarite disainer. Tonian Labs on tegutsenud alates 2001. aastast.

Sel aastal oli Tony teist aastat järjest näitusel THE Show, et tutvustada uut kohandatud alusele paigaldatavat kõlarit nimega Oriaco G6 EM Edition.

Uus mudel järgib väiksemat Oriaco G6-d, mis avaldas eelmisel aastal THE Showl paljudele muljet. G6 polnud mitte ainult kiire ja õhuline, vaid Tony demonstreeris neid suhteliselt tagasihoidliku elektroonika ja eritellimusel valmistatud kaablitega; a Denon PMA-A100 integreeritud võimendi aastast 2011 ja Marantz CD-67SE CD-mängija aastast 1996 (mõlemad müügist loobutud) olid ainsad muud ruumis kasutusel olnud elektroonikaseadmed. Sama koostöövarustus oli sel aastal tagasi ja mõlemad mudelid olid näitusel.

Oriaco G6 (vasakul) uuema Oriaco G6 EM Editioniga (paremal)

Oriaco kõlarid olid üsna üllatavad – heas mõttes. Uus Oriaco G6 EM Edition köidab teie tähelepanu, sarnaselt eelmisele aastale meeldejääva keskmise kiirusega. Noodid ei veritsenud ja muusikarütmid olid kargused, mis muutis need tõepärasemaks.

Tony sõnul „Oriaco G6 kõlar sai alguse pärast seda, kui meil ei õnnestunud leida stuudiomonitore, millele saaksime oma salvestuste täpseks hindamiseks tugineda. See arusaam ajendas meid looma oma kõlarid, et edastada tõelist ja loomulikku heli, mille poole püüdleme.

„Meie väljakutseks oli toota punktheli ilma turul oleva olemasoleva punktallika draiveritehnoloogia lõkse. Praegune tehnoloogia kasutab kas koonust või kontsentrilisi draivereid. Usume, et mõlema kujunduse füüsika ei suuda saavutada õiget helitasakaalu. Sel põhjusel lahkusime tavapärastest mõõtmismeetoditest ja lõime oma. Selle protsessiga oleme lõpuks saavutanud soovitud heli.

Kuigi ma kuulsin lühikese demosaalis oldud aja jooksul vaid kahte lugu, ei tee ma muud järeldust, kui ütlen, et Tonyl on midagi. Kõik tema kohandatud käsitsi valmistatud kõlarid on kindlasti proovimist väärt.

Mäletan, et algse G6 hind oli umbes 3500 dollarit paari kohta ja EM Editioni hind oli THE Show’l 6300 dollarit paari kohta.

Reklaam. Kerige lugemise jätkamiseks.

Lisaks kõlaritele pakub Tony ka Oriaco kaubamärgi kaudu eritellimusel valmistatud kaableid, mida saab eraldi osta järgmiste hindadega:

  • 16 g kõlarikaabel (8 jalga) – 850 dollarit
  • 18 g kõlarikaabel (8 jalga) – 650 $*
  • RCA kaabel (1 m) – 500 dollarit
  • XLR-kaabel (1m) – 450 dollarit
  • Toitekaabel (1 m) – 500 dollarit
  • Optiline kaabel (1 m) – 300 dollarit

* Väga õhukest 18g kõlaritraati kasutati Oriaco demo osana THE Show’l, et tõestada, et uhke paks kaabeldus pole vajalik.

Võrdlus

Oriaco G6 Oriaco G6 EM Edition
Sagedusvastus 57–30 kHz 55–40 kHz
Nimitakistus 8 oomi 8 oomi
Tundlikkus 91 dB 90 dB
Võimsus 30 vatti 60 vatti
MSRP 3500 dollarit 6300 dollarit

Rohkem informatsiooni: tonianlabs.com

Jätka lugemist: saate aruanded 2022. aasta näituselt

sarnased postitused

Leave a Reply