Telstra annab AFL-i vaatamisele puutetundliku puudutuse nägemispuudega fännidele

0
Telstra annab AFL-i vaatamisele puutetundliku puudutuse nägemispuudega fännidele

Kas olete kunagi mõelnud, kuidas pimedad või nägemispuudega fännid sporti “vaatavad”? Pole midagi, kui te seda pole teinud; kuni mul vaja oli, polnud ma ka sellele mõelnud. Praegune viis on külastada mängukohta ja toetuda kas raadio kommentaaridele või inimestele, kellega nad koos on, et anda mängust väga hea kirjeldus. Kahjuks pole see alati parim lahendus; kui teised osalejad on mängust kirglikud, jäävad nad hetke vahele ja unustavad toimuvat jagada ning raadiokommentaarid on head, kuid mitte suurepärased neile, kes ei näe.

Telstra tõi täna turule oma uuendusliku “Puudutage ja jälgige” tahvelarvuti. Seade muudab AFL-mängu haptiliseks kogemuseks, mis muudab mängud vaegnägijate jaoks hõlpsamini jälgitavaks.

Arvestades seadme praegust prototüübi olekut, käib täisversiooni ettevalmistamiseks enne 2023. aasta AFL-i hooaega palju tööd. Minu jaoks on seal isiklik side mu pojaga, kuid on ka AFL-i kogukonna liikmeid, kellel on ka sügav isiklik side; Carltoni jalgpalliklubi noor relv Corey Durdin ütles:

Ootan väga, kuidas tehnoloogia muudab mängu kaasavamaks sellistele inimestele nagu mu õde Shianne.

On lootust, et ühel päeval on see tehnoloogia saadaval kõigil AFL-i staadionidel Austraalias. Lühiajalises perspektiivis on see hämmastav lähtepunkt, mis tegi täna hommikul pressiteadet lugedes südame soojaks. Ka minul on hea meel näha, kuidas tehnoloogia saab tulevikus kaasata mitte ainult AFL-i, vaid ka muid spordialasid.

sarnased postitused

Leave a Reply