Tarbijate rahulolu on arvutite ja telerite puhul endiselt kõrge

1
Tarbijate rahulolu on arvutite ja telerite puhul endiselt kõrge

Arvutid ja telerid said tarbijatelt kõrgeid hinnanguid teisipäeval avaldatud raportis Ameerika kliendirahulolu indeks.

ACSI kodumasinate ja elektroonika uuringus aastateks 2021–2022, mis põhineb enam kui 9000 tarbijaga tehtud intervjuudel, hinnatakse erinevaid tooteid skaalal nullist 100ni.

Klientide rahulolu teleritega on “taevas”, märkis ACSI pressiteates, tõmmates hindeks 80 punkti.

“Televiisorid – ja laiemalt olmeelektroonika – on pikka aega olnud üks rahuldust pakkuvamaid tööstusharusid ACSI-s mõõdetuna,” ütles ACSI teadusuuringute emeriitdirektor Forrest Morgeson.

“Kui arvestada tööstuses juurutavate tehnoloogiliste uuenduste lõputut lainet ja nende kaupade pidevalt langevaid hindu – hoolimata hiljutisest inflatsioonist -, pole raske mõista, miks,” Morgeson, kes on ka turunduse dotsent. Michigani osariigi ülikoolis, ütles TechNewsWorld.

Voogesituse rahulolu

Pole üllatav, et tarbijate üldine rahulolu teleritega on nii kõrge, lisas Mark N. Vena, ettevõtte president ja peaanalüütik. SmartTechResearch San Joses, Californias.

“Peaaegu kümme aastat on sisseehitatud nutikate liidestega telerite osakaal kasvanud, võimaldades kasutajatel muuta seadeid lihtsamalt ja intuitiivsemalt ning pääseda sisule hõlpsalt juurde rakenduse orientatsiooni kaudu,” ütles ta TechNewsWorldile. . “Tarbijate rahulolu on tõusnud, sest telereid on olnud lihtsam kasutada.”

Ka voogesitusprogrammid on aidanud kaasa tarbijate rahulolule teleritega. “Koos voogesitust kasutavate teleritega on need muutunud aja jooksul palju võimekamaks ja seadmete osas on need suhteliselt probleemivabad,” ütles ettevõtte president ja peaanalüütik Rob Enderle. Enderle gruppnõustamisteenuste ettevõte Bendis, Ore’is.

“Straaminguga on teler taas koduse meelelahutuse keskpunkt ja inimesed näivad aja jooksul tehtud täiustustega rahul olevat ega ole nii mures enneaegse vananemise pärast,” ütles ta TechNewsWorldile.

Lauaarvutid Ületavad Sülearvuteid, tahvelarvuteid

Arvutid, mis hõlmavad lauaarvuteid, süle- ja tahvelarvuteid, said indeksis samuti kõrge tulemuse (79). Vormitegurite hulgas said lauaarvutid (80) kõrgema tulemuse kui sülearvutid ja tahvelarvutid, mis mõlemad olid 79 s, kuigi tahvelarvutitega rahulolu number oli kolm punkti. 2022. aastal kõrgem kui 2021. aastal.

“On veidi üllatav, et personaalarvutid olid suurema klientide rahuloluga kui sülearvutid ja lauaarvutid,” ütles Morgeson. “Muidugi on oluline märkida, et personaalarvutitel on palju väiksem turuosa võrreldes kahe teisega ning arvutite tarbijad on erinevad tarbijad, kes otsivad oma arvutitele erinevaid funktsioone ja funktsioone. Need erinevad vajadused selgitavad tõenäoliselt suurt lõhet tootetüüpide vahel.

Ei Vena ega Enderle polnud aga üllatunud tarbijate rahulolu lauaarvutitega.

“Tahvelarvuteid ja sülearvuteid kasutatakse sageli mobiilsete seadete karistamiseks, mis muudab need juhusliku kahjustamise ohustavaks,” selgitas Vena. “Oma fikseeritud olemuse tõttu on lauaarvutitel, eriti kõik-ühes mudelitel, parem ettekujutus töökindlusest, kuna need ei liigu ringi.”

“Lauaarvuteid ei pea tavaliselt kaasas kandma, neil võib olla nii suur ekraan, kui saate endale lubada, neil on vähem ühenduvusprobleeme ja neil ei ole probleeme aku tööeaga,” lisas Enderle.

Apple’i topsid on populaarsed

Arvutitootjate seas oli Apple’il kõrgeim klientide rahulolu reiting 82-ga, kuigi Samsung saavutas napi teise koha 81-ga.

“Apple’i arvutid on oma klientide seas pikka aega populaarsed olnud ja on sageli edestanud teisi arvutitootjaid,” ütles Morgeson.

“Palju aastaid,” jätkas ta, “selle populaarsuse taga oli Apple’i välja töötatud nišiturg, mis meeldis veebi- ja graafilistele disaineritele. Viimasel ajal on Apple iPhone’i suur populaarsus ja selle sujuv integreerimine Apple’i personaalarvutitega, nagu MacBook, kaasanud laiemat klientide hulka, kellele toode on tõesti meeldima hakanud.


Apple on tarbijate üldise rahulolu liider, sest nemad kontrollivad kogu riist- ja tarkvara “pakki”, selgitas Vena.

“See võimaldab Apple’il hallata üldist kasutajakogemust palju rangemalt ja sidusamalt, mida Microsoft ei saa teha, kuna see tugineb originaalseadmete tootjate mudelile,” ütles ta.

“Apple’i tooted kipuvad “lihtsalt töötama”, kuna need ei ole üldiselt nii avatud kui Microsofti-põhised tooted kolmanda osapoole välisseadmete ja seadmete seisukohast,” jätkas ta.

“Microsoft keskendub oluliselt rohkem tagasiühilduvusele seadmetega, mida ettevõtte kliendid nõuavad,” lisas ta.

Tähtede klienditeenindus

Klienditeenindus on veel üks viis, kuidas Apple kliente võlub. “Apple’il on suurepärane teenindus,” märkis ettevõtte president Tim Bajarin Loomingulised strateegiadtehnoloogianõustamisfirma Campbellis, Californias.

“Viimase 20 aasta jooksul on nad välja töötanud tipptasemel teenindusmudeli, mis hõlmab füüsilist teenindust Apple’i kauplustes ja Genius Barsis,” ütles ta TechNewsWorldile.

“Kui teil on Apple’i tootega probleeme, teate, kuidas seda lahendada,” jätkas ta. “Sellel on suurepärane võrguteenus probleemide lahendamiseks ja kui olete linnas, kus on Apple Store, saate Genius Bariga kohtumise kokku leppida ja 90% ajast aitab see teil probleemi eest hoolitseda.”

“See on Apple’i jaoks tõesti suur erinevus,” ütles ta. “Ühelgi teisel ettevõttel pole sama tüüpi võrku klienditeeninduse haldamiseks nagu Apple.”

Seevastu inspektorid leidsid, et rahulolu Microsofti tarkvaraga langes nelja punkti võrra, 73-ni.

“Microsoft pakub oma klientidele laia valikut väga erinevaid tarkvaralahendusi ja seetõttu on raske nende langust ühegi tarkvaratootega seostada,” ütles Morgeson.

“Kuid,” jätkas ta, “võib paljudele nende toodetele konkurentsivõimeliste alternatiivide, sealhulgas nüüd tarbijatele kättesaadavate odavate või tasuta rakenduste üha suurem kättesaadavus mõjutada tõenäoliselt tarbijate arusaamu tarkvara pakkumisest üldiselt.”

LG juhib leibkonnakategooriat

“Microsofti leivarakendused, nagu PowerPoint, Outlook, Word ja Excel, saavad jätkuvalt uusi funktsioone, mis loovad ettekujutuse paistetusest, mis ei pruugi hõlbustada kasutamist,” lisas Vena.

Siis on Windows 11. „Uue OS-i väljatulekuga rahulolu üldiselt langeb, sest inimestele ei meeldi uuendamine, kuigi protsess on aastatega oluliselt paranenud,” ütles Enderle.

Uuring näitas ka tarbijate rahulolu suuremate kodumasinatega – pesumasinad, kuivatid, nõudepesumasinad, külmikud, ahjud ja mikrolaineahjud – tõusis aastaga võrreldes veidi ühe punkti võrra 79-le. LG Corp. juhtis kõiki ettevõtteid kodumajapidamiste kategoorias, hüpates kolme võrra. punkti 81.

“Meie tulemused 2022. aasta ACSI edetabelis näitavad, et LG on uuenduslik bränd, mis pakub tooteid ja funktsioone, mis toovad tarbijale tõelist kasu, kuid mis veelgi olulisem, ilma toote kvaliteeti ohverdamata,” ütles LG kodumasinate tootehalduse asepresident Brandt Varner.

“Kuna me jätkuvalt kuulame kliente ja seame nende soovitused prioriteediks, on meie toodete kvaliteet jätkuvalt meie peamine fookus, et tarbijad teaksid, et nende LG seade pakub nende vajadusi silmas pidades silmapaistvat jõudlust,” ütles ta TechNewsWorldile.

sarnased postitused

Leave a Reply