Seitse nõuannet mobiilse andmeside turvaliseks hoidmiseks Android-seadmetes

2
Seitse nõuannet mobiilse andmeside turvaliseks hoidmiseks Android-seadmetes

Kui enamik meist mõtleb oma telefone ähvardavatele ähvardustele, kujutame endast röövimise ja haaramise vargaid. Kõige ohtlikumad on aga häkkerid. Turvamata WiFi-st Bluetoothini võivad nad teie teadmata teie seadmesse tungida.

Tänapäeval on mobiilseadmed meie elu keskpunktiks. Seega võib nende andmete valedesse kätesse sattumine olla õudusunenägu. Kui aga võtate eelnevalt kasutusele mitu lihtsat turvameedet, saate oma riski minimeerida.

Kui tahad õppida rohkem mobiiliturvalisuse kohtaleidke viis minutit, et kontrollida oma mobiiltelefoni turvalisuse kohta olulisi asju.

Kontrollige seda: mis on rakendus CQAtest?

1. Enne avaliku WiFi-võrguga ühenduse loomist looge ühendus VPN-i rakendusega

Kohvikud on hubased kohad. Sellisena on raske ette kujutada, et need oleksid ohtlikud töökohad. Kuid kui need kohvikud hakkasid WiFi-d pakkuma, jätsid nad häkkeritele võimaluse oma asju teha.

Siin on probleem – paljud avalikud ruumid ei suuda oma WiFi-ühendust kaitsta. Selle tulemusena võivad halvad näitlejad end sisse seada, teeseldes, et teevad ausat tööd. Tegelikkuses ootavad nad pahaaimamatuid kliente. Kui nende ohvrid saadavad ja saavad andmeid, liiguvad need krüptimata mööda õhku. Samal ajal kogub häkker kõike – kasutajanimesid, paroole, kiirsõnumeid ja palju muud.

Nüüd on see jube. Kuid te ei pea loobuma töötamast oma lemmikpiirkonna hangoutis. Kui installite ja kasutate VPN-i rakendust, saate asjade tegemise ajal olla turvaline. VPN – või Virtuaalsed privaatvõrgud – krüpteerige oma andmed otsast lõpuni. Selle tulemusel ei saa tagasihoidlikud küberkurjategijad, kes asuvad kolme laua taga, teie edastusi pealtkuulamisel ainult jaburat juttu.

2. Uurige rakendusi enne nende allalaadimist

Seal on miljoneid rakendusi, kuid mitte kõigil pole head kavatsused. Väljaspool nimekaid rakendusi on raske öelda, kas need mobiiliprogrammid on usaldusväärsed. Seega tehke enne mis tahes rakenduse allalaadimist esmalt kodutöö.

Tehke veebiotsing ja lugege kuvatavaid arvustusi. Kombineerige rakenduse nimi sõnaga “pettus”. Neid samme tehes leiate kiiresti punased lipud, enne kui on liiga hilja. Samuti, kui rakendus on ainus, mille ettevõte on koostanud, võiksite seda vältida.

Kontrollige seda: ADB Sideload

3. Installige rakendusi ainult Play poest

Kuigi mitte kõik Google’i vihmavarju all olevad rakendused pole turvalised, on valdav enamus neid. Selleks, et Play pood saaks rakenduse loetleda, peab selle looja tõestama, et nende programm kaitseb kasutaja andmeid ja privaatsust. Selle kontrolliprotsessi tulemusena on oht allalaadijatele palju väiksem kui kolmandate osapoolte rakenduste puhul.

Tundmatutest allikatest allalaadimise lubamisega avate oma mobiilseadme tarbetule riskile. Ametivõimud pole neid rakendusi kontrollinud, seega sisaldavad need palju tõenäolisemalt pahavara, on Trooja hobune või neil on leebe andmekaitse.

4. Hoidke oma rakendused ajakohasena

Kõige kogenumad häkkerid on ALATI putukate, lünkade ja tagauste jahtimine. Mida kauem te operatsioonisüsteeme ja rakendusi ei värskenda, seda tõenäolisemalt kasutab häkker neid ära. Tegelikult, kui saate värskendusi, on need sageli tuvastatud probleemide paigad.

Seega, kui saate need teatised, tegutsege nende järgi niipea kui võimalik. Jah, installiprotokollid võivad teie seadet aeglustada. Kuid võrrelge seda teie identiteedi varastamisega – seda stsenaariumi arvestades on aeglasemat kiirust lihtsam taluda.

Pealegi veedad ilmselt niikuinii liiga palju aega telefonis – leia 10-15 minutiks midagi muud tegevust.

5. Installige viirusetõrjerakendus

Tänapäeval võite arvutiviiruse püüda, kui külastate lihtsalt valet veebisaiti. Igal hetkel võib viga teie seadme külmutada (ja nõuda selle tagastamise eest lunaraha). Või veelgi salakavalamalt, see töötab taustal, varastades vaikselt teie andmeid.

Enamikul juhtudel peatab viirusetõrjerakendus nendele pahatahtlikele programmidele juurdepääsu teie seadmele. Veelgi parem, enamik neist rakendustest pakub tasuta versioone. Tutvuge AVG-ga, Avast või Nortoniga – kõik kolm pakuvad suurepärast olulist kaitset. Kui vajate keerukamaid kaitsemehhanisme, pakuvad nende tasulised versioonid teile vajalikke tööriistu.

6. Lülitage Bluetooth välja, kui seda ei kasutata

Nutitelefoni saab installida kõik tipptasemel kaitsevahendid. Kuid need ei tee midagi, kui teie mobiilseadme tagaküljel on löödud lukustamata ekraaniuks, mis tuule käes kõigub.

Aktiivsed ja järelevalveta Bluetooth-ühendused on need ekraaniuksed. Tänapäeval loovad küberkurjategijad mobiilseid viiruseid, mis võivad levida õhu kaudu. Kui kelm nakatab hõivatud restoranis teie töökaaslase telefoni, on kõik kontoris olevad Bluetooth-seadmed ohus.

Kontrollige oma seadeid. Kui Bluetooth-ühendus on sisse lülitatud (ja te seda ei kasuta), lülitage see välja.

7. Hoidke oma telefon lukus

Alustasime seda artiklit sellega, et tegime allahindluse keskmisele röövimisvargale. Sellegipoolest võivad need teie seadmesse sattudes palju kahju teha. Siin on fakt, mis peaks teid šokeerima – 52% inimestest ärge lukustage nende seadmeid.

Seetõttu pääsevad vargad nendes telefonides kõigele hõlpsasti juurde. PIN-koodi seadistamisega saate endale aega võita, kui teie seadet pühitakse. Võid seadistada ka mustriluku, kuid ole ettevaatlik – kui sa telefoni regulaarselt ei puhasta, võivad nutikad kelmid mustri kiiresti kätte saada.

Kaitske end halbade näitlejate eest

Andmed on uus kuld. Seetõttu pole ajad kunagi nii head olnud pahalaste jaoks. Igal pool, kuhu nad vaatavad, kannavad inimesed oma rahalise elu võtmeid taskus. Seega on ülioluline, et võtaksite enda kaitsmiseks vajalikud meetmed. Ülalkirjeldatud meetmete kihistamisel muutute kannatamatute häkkerite jaoks ebameeldivaks sihtmärgiks.

Leave a Reply