Satelliittelefoni side tulevik

0
Satelliittelefoni side tulevik

Eelmisel nädalal tõi Apple turule uued iPhone’id, millel on mitmeid huvitavaid uusi funktsioone. Üks funktsioon annab teada, kui olete sattunud õnnetusse (eeldusel, et teie telefon saab ühenduse luua), ja teine ​​​​funktsioon ühendab telefoni väga piiratud viisil satelliidiga nendeks hetkedeks, kui mobiilsidemast on levialast väljas.

Starlink ja T-Mobile avalikustavad veel olematu teenuse, mis peaks muutma Apple’i satelliiditeenuse välja nägema modemiaastatest põgenenud. Need kõik järgivad AST SpaceMobile’i, mis paneb järgmisel aastal oma esimese 4/5G satelliidi, et alustada levialast.

Räägime sel nädalal oma satelliit-mobiilsideteenuste tulevikust. Seejärel lõpetame minu nädala tootega: väga taskukohased aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid, mis võivad olla ideaalsed neile, kes võtavad ette pikki reise ja peavad nendega magama jääma.

Apple täidab vajaduse

Apple’i hädaabi-SOS satelliitteenuse kaudu, mis hakkab esimesena kasutusele võtma need järgmise põlvkonna teenused, on väga piiratud. Selle üks suur eelis on see, et see töötab kaua enne, kui teised jõuavad kriitilise massini.

Kui olete keset eikuskit ja vajate abi, ei too teile kasu, kui teil on teenus, mis veel ei tööta, nii et Apple’i teenuse piirangud muutuvad Apple’i jaoks probleemiks alles siis, kui teised teenused muutuvad kriitiliseks. mass. Otsige seda 2025. aastal või selle paiku.

See teenus töötab ainult avatud aladel, kus taeva poole on selge vaatenurk, ja ma eeldan, et mõnikord peate piisava signaali saamiseks natuke tantsima. See ei toimi, kui kukute kuristikku, jääte koopasse kinni või olete punkris.

Sellegipoolest jääb igal aastal hulk inimesi minu elukohast välja. Nad ei mõista, et ilm võib siin väga kiiresti muutuda ja kui olete oma autost või tsivilisatsioonist kaugel, kandes sel juhul ainult lühikesi pükse ja T-särki, vajate abi või võite tõenäoliselt kaotada. kõike alates mõnest sõrmest kuni teie eluni.

Rakendus aitab teil leida satelliidi ja seejärel kasutab menüüde kaudu telefoni intelligentsust sõnumi minimeerimiseks ja selle edastamiseks kellelegi, kes saab teid aidata. Selle toimimiseks võib satelliidile puhta vaatevälja saamiseks kuluda aga 15 sekundit kuni mitu minutit. Seega, kui teil on jalg murtud või olete muul viisil puudega, ei pruugi teil siiski vedada.

Apple teeb selle funktsiooni nimel koostööd Globalstariga. IPhone 14 kasutajad, kes on ainsad, kes esialgu selle funktsiooni said, saavad seda teenust kaks aastat tasuta kasutada. Selleks ajaks on tõenäoliselt saadaval alternatiivid ja see esialgne pakkumine paraneb kahtlemata.

Teenus on parem kui mitte midagi ja just praegu, kui just ei taha investeerida kallisse Iriidium (või muu satelliidi) telefoni, see on peaaegu teie ainus valik. Kuigi Iridiumi teenus on kallis, on see palju väiksem, kui ma mäletan, kuid siiski kallim kui traditsiooniline mobiilside.

Starlink ja T-Mobile

Elon Muskil on hetkega idee ja paljud on üllatavalt head. Kuigi ma töötasin koos sellise mehega nagu Musk ja tean, et sellise inimese heaks või koos töötamine on õudusunenägu, sest mitte kõik ideed pole head ja üldiselt ei suuda sellised inimesed vahet teha.

Seda öeldes on idee muuta Starlinki satelliitidest telefonilahendus huvitav. Arvestades aga, et Starlinkil on juba probleeme ribalaiusega, võib see teenus muuta Starlinki enda vähem atraktiivseks, kui see vähendab, nagu tõenäoliselt, ribalaiust olemasolevate Starlinki klientide jaoks.

Musk kipub ka üle- ja alatarvitama, väljakuulutatud tarnekuupäevadest mööda laskma ja tekitama oma ettevõtetele märkimisväärse hulga probleeme. Siiski on SpaceX praegu kõige odavam käivitusplatvorm, üllatavalt usaldusväärne ja enamik Starlinki arvustusi, mida olen näinud, on olnud muljetavaldavalt positiivsed.

Isiklikult oleksin enne võrgus teise teenuse pakkumist oodanud, kuni Starlink on kasumlik ja mastaapselt toimiv, kuid see pole Muski tee. Seni on tema suured riskantsed panused enamasti õnnestunud. Kuid tema ja tema ettevõtted jäävad kriisist ühe suure vea kaugusele. Arvestades tema ettevõtete keerukust, tundub peaaegu kindel, et lõpuks põrkab ta vastu vastikut seina.

Teenus on esialgu võimekam kui Apple’i satelliidi pakkumine, kuid mitte päris mobiilside, ja see nõuab Starlinki satelliitide uuendamist. Selle teenuse beetaversioon ilmub kuulduste kohaselt 2023. aasta lõpus ning piirkondades, kus on uute satelliitide kriitiline mass, oodatakse täisteenust järgmisel aastal. Kui see kriitilist massi ei saavuta, on T-Mobile ja Starlink huvitaval positsioonil, et olla esimesed, kes satelliidipõhise nutitelefoni lahendusega hakkama saavad.

AST SpaceMobile

AST SpaceMobile, mis peaks 2023. aastal käivitama oma madala maapinnaga satelliidi, teeb partnerlussuhteid selliste ettevõtetega nagu Vodafone ja AT&T, pakkudes tugevat võimalust ülemaailmseks esmaseks levialaks. Neil on vaja 45–65 satelliiti, et jõuda kriitilise massini, mis peaks juhtuma, eeldusel, et enne 2025. aasta lõppu ei toimu suuri turumuutusi ega mastaabis parema konkureeriva tehnoloogia esilekerkimist.

Ettevõte on ümbritsetud 2400 patendiga ja peaks suutma pakkuda korralikku 4/5G katvust, kui need jõuavad kriitilise massini. Teenust koheldaks sarnaselt rahvusvahelistele reisidele või lennukiteenusele piirkondades, kus on mobiilsidevõrgu alternatiive, nii et teie telefon töötab seal, kus see praegu ei tööta. Või esmase telefoniteenusena neile, kes on väljaspool mobiilside levialasid, näiteks kaugetes maa- või merepiirkondades.

See oleks kindlasti paranemine võrreldes laevalt kaldale ja enamiku raadiolahendustega politseile ja esmareageerijatele, kes töötavad piirkondades, kus mobiilsideteenust pole või kus mobiilsideteenus on häiritud. Erinevalt kahest teisest teenusest on AST SpaceMobile’s nagu tavaline mobiilside, kuna see toetab nii kõne- kui ka andmesidet ning sellel ei ole kahe ülejäänud teenuse piiranguid. Kuid selle kvaliteet ja andmeedastus jäävad maapealsetest mobiilsideteenustest määramata ajaks maha.

See teenus peaks töötama ka lennukitel ja olema parem kui praegu lennukis pakutav. See toetab nii häält kui ka andmeid, samal ajal kui lennukid toetavad praegu ainult andmeid (inimesed on olnud lennukites mobiilsidelevi saamise vastu, kartes, et seda kasutavad inimesed ajavad nad valjude pidevate telefonikõnede tõttu hulluks).

Pakkimine

Apple’i eelmisel nädalal avaldatud teatega oleme nüüd satelliit-mobiilside maailmas ja kasvavas potentsiaalis, et saame abi kutsuda kõikjalt maailmast, olenemata mobiilimasti asukohast.

See võib olla tohutu nende jaoks, kes on sattunud hätta või eksinud kaugetes piirkondades, ja pakkuda meelerahu vanematele, kes kohkuvad, kui nad ei suuda oma lapsi leida.

Apple on alles algus. Sellised ettevõtted nagu Starlink ja T-Mobile lubavad palju paremat andmeside ribalaiust kui Apple ja AST SpaceMobile lubab globaalset üldotstarbelist 4/5G mobiilsideteenust, mis hõlmab nii kõne- kui ka andmeid sama üldise aja jooksul.

Selle kümnendi teiseks pooleks võib kasutusest väljajäämise idee olla sama vananenud kui 1990ndatel oli vajadus telefoniputka leida. See, mu sõbrad, on midagi, mida tasub oodata.

Soundcore autor Anker Space Q45 mürasummutavad kõrvaklapid

Reisin üsna vähe, seega on mul palju mürasummutavaid kõrvaklappe.

Enamik kõrvaklappe pole mitte ainult liiga kallid, vaid nendega pole ka mugav lennukis magada. Paljud neist jäävad vahemikku 250+ dollarit, mis on lastele liiga kallis, ja arvestades, et kipun neid lennukitesse jätma, lähevad need ka minu jaoks kokku. Lisaks ei meeldi mulle kõrvaklapid ega kõrvatropid, sest need panevad kõrvad sügelema, mistõttu on raskem uinuda.

Võib-olla leidsin ideaalse lahenduse kõrvaklappidest, milles saate magada: Soundcore by Anker Space Q45 adaptiivsed mürasummutavad kõrvaklapid. Umbes jaehinnaga Amazonis 150 dollaritneed pole küll kõige odavamad turul, kuid on palju odavamad kui enamik minu praegusi kõrvaklappe.

Soundcore autor Anker Space Q45 mürasummutavad kõrvaklapid

Space Q45 mürasummutavad kõrvaklapid (piltide krediit: Soundcore)


Need on kõrva kohal asetsevad disainilahendused, millel on väga pehmed padjad, mistõttu on nendega palju lihtsam magada kui minu Bose ja Sony kõrvaklappidega ning need on minu jaoks pikemas perspektiivis palju mugavamad kui kõrvaklapid või kõrvapealsed tooted.

Space Q45 kõrvaklappidel on tohutu 50-tunnine aku tööiga (ma pole seda testinud), toetavad Bluetooth 5.3 ja neil on üks tugevamaid mürasummutuslahendusi, mida olen testinud – sealhulgas viis mürasummutustaset, mis käivituvad automaatselt või saab juhtida rakendusega. Neil on heli läbipääsu nupp juhuks, kui keegi soovib teiega vestelda – ja soovite kuulata.

Nendel kõrvaklappidel on suured 40 mm draiverid, mis sobivad korralike madalate tasemeteni ja helivahemik oli minu kõrvade jaoks väga hea ja märkimisväärse ulatusega. Neile, kes vajavad ülekõrvatavat taskukohast mürasummutavat lahendust, millega saaks magada, võivad Soundcore by Anker Space Q45 kõrvaklapid olla ideaalne lahendus – ja see on minu nädala toode.

Selles artiklis avaldatud arvamused on autori omad ja ei pruugi kajastada ECT News Networki seisukohti.

sarnased postitused

Leave a Reply