Rocky Times Rokus 2022. aasta teises kvartalis: kas digitaalne voogesitus on hädas?

1
Rocky Times Rokus 2022. aasta teises kvartalis: kas digitaalne voogesitus on hädas?

Rokul on voogesituse maastikul tohutu kohalolek, nende platvormi ei kasutata mitte ainult nende pistikseadmetes (voogedastuspulgad, -kastid), vaid mitmetes telerites ja isegi nii Roku kui ka heliribades. Walmart (ONN). Lisaks pakub Roku sisu oma nime kaudu Roku kanal.

Vihje: Roku kanal on saadaval lisaks Roku seadmetele ja Roku mobiilirakendus.

Kõik on rahas

Kuigi Roku domineerib voogesitusseadmete ja OS-i turul, ei ole see suur kohalolek muutnud seda immuunseks praeguse suundumuse suhtes. 2022. aasta II kvartali majandustulemused oodatust madalamad.

Huvitav on see, et kuigi II kvartali tulemused olid oodatust madalamad, oli trend siiski veidi positiivne:

  • Kogu netotulu kasvas eelmise aastaga võrreldes 18%, 764 miljoni dollarini
  • Platvormi tulu kasvas eelmise aastaga võrreldes 26%, 673 miljoni dollarini
  • Brutokasum kasvas eelmise aastaga võrreldes 5%, 355 miljoni dollarini
  • Lisati 1,8 miljonit järk-järgult aktiivset kontot, et jõuda 63,1 miljonini
  • Tunde oli 20,7 miljardit, mis on 0,2 miljardi tunni võrra vähem kui eelmises kvartalis
  • Keskmine tulu kasutaja kohta (ARPU) kasvas 44,10 dollarini (12 kuu järel), mis on 21% rohkem kui eelmisel aastal.
  • Eelnevad reklaamikohustused saadi 1 miljard dollarit.

Oodatust väiksemate numbrite tõttu olid II kvartali tuluootused kehvad. Tulu eeldati 805 miljonit dollarit, kuid see oli 764 miljonit dollarit. Investorite esialgne reaktsioon oli a ühepäevane aktsiahinna langus peaaegu 25%! Ameerika Pank on paigutanud Roku kategooriasse “alla jõudlus”..

Vihje: Finantsmaailmas võib aeglasem kasv olla sama laastav kui kahjum, kuna see võib viidata probleemidele ettevõtte või kogu turu pikaajalises seisundis.

Vaatajaskond vs. TV voogesituse reklaamikulutused

Ellujäämisstrateegia

Kuid erinevalt Netflixist näib Roku olevat paremini valmistunud, teades, et selle kasv aeglustub. Nende 2. kvartali tulemuste peamiseks teguriks näib olevat äriklientide väiksemad reklaamikulutused võrreldes vaatajate arvu kasvuga (1 miljardi dollari suurusest esialgsest kohustusest ei piisa). Ka vaatajate töötundide väike langus ei aita, sest reklaamirahade meelitamiseks on vaja rohkem vaatajaid.

Siiani ei ole Roku volitanud massilisi koondamisi ega värbamise külmutamist, püüdes selle asemel aeglustada uute töölevõtmist ja kulutusi sisu poolel, samuti vaadeldes uue sisu tegemise või omandamise ja vabastamise tempot.

Positiivsed märgid

Vaatamata praegusele langusele loodab Roku oma positsiooni suurendada, tuginedes jätkuvale trendile, kus reklaamidollarid liiguvad traditsiooniliselt televisioonilt voogesituse poole, kuna aktiivsete Roku kontode arv kasvab jätkuvalt.

Lisaks on Roku sõlminud voogedastuslepingu Lionsgate ja on sõlmimas voogedastuslepingut STARZ mis lisab Roku kanalile rohkem sisu ja meelitab loodetavasti rohkem reklaamidollareid.

Roku seadmed

Mis ees ootab

ähvardava majanduslanguse ja reklaamimüügi konkurentsiga, et toetada eelseisvaid reklaamipõhiseid tasemeid mõlemalt Disney+ ja Netflix, kuhu mahub Roku kanali reklaamitugi? Huvitav on näha, kuidas see välja näeb.

Reklaam. Kerige lugemise jätkamiseks.

Voogedastusmaastik muutub keerulisemaks ning pikas perspektiivis on võitjaid ja kaotajaid. Roku loodab olla võitjate poolel. Võti on pakkuda sisu ja teenuseid taskukohase hinnaga või tasuta reklaamitoega valikuga, mis meelitab investorite rahuldamiseks piisavalt vaatajaid.

Voogedastusmaastiku suured tegijad, nagu Roku, Netflix, Amazon ja Disney, ei kao ootamatult, kuid on ilmne, et voogesitus ei pruugi enam olla suur raha lehm, mida kõik lootsid, kuna vaataja dollarid tellimusteenuste eest võivad olla levima õhuke ja tasuta teenused võivad lõppeda võitlusega väiksemate reklaamide dollarite pärast – järgmise kahe aasta jooksul võivad asjad veidi teisiti näha.

Roku lisab tasuta NBCUniversali kohalikke uudiste kanaleid

Roku partnerid koos elemendiga oma esimeses välitelevisioonis

Roku teatab OS 11 värskendusest

Roku viib teid otsetelevisiooni tsooni

Roku seisab silmitsi Google’iga YouTube’i juurdepääsu kaudu – lahendatud!

Hisense 75U800GR Roku teler pakub 8K 2400 dollari eest

TCL 6-seeria 8K Roku teleritel on nüüd 8K voogesitus

TCL Wireless Soundbar on mõeldud ainult Roku telerite jaoks

Roku voogedastuspulk 4K ja 4K+ pakuvad televisiooni tuge maailmas

Roku kanal esitleb 23 Roku originaali

Reklaam. Kerige lugemise jätkamiseks.

sarnased postitused

Leave a Reply