Qualcomm ja mobiilsete videomängude revolutsioon

1
Qualcomm ja mobiilsete videomängude revolutsioon

Videomängude turg on jagatud viieks segmendiks: pärandarvutid ja konsoolid, arenevad mobiilseadmed – enamasti telefonid, kuid mõned tahvelarvutid – ja tekkiv pilv. See on neli, ma jõuan minuti pärast viienda lõiguni.

Neid segmente vaadeldes on Qualcomm kohal peamiselt arenevates mobiilseadmetes. Samal ajal on sellel huvitav seos tekkiva pilvesegmendiga, kuna te ei saa pilves mänge mängida, kui teil pole klientseadet – vähemalt mitte praegu. Eelistatud kliendiseade on nutitelefon, kuna see on peaaegu alati teiega kaasas.

Nüüd viiendast segmendist: VR-mängud, mida ümbritseb peamiselt Meta Oculus Quest 2, mis kasutab ka Qualcommi tehnoloogiat.

Räägime Qualcommist, mängude arengust ja kitsaskohtadest, mis praegu takistavad laienemist konsoolidelt ja personaalarvutitelt rohkematele mobiilseadmetele ja pilvele – ja videomängude trendidest.

Seejärel lõpetame minu nädala tootega, mis on vaieldamatult parim mänguritelefon turul.

Konsooli mängimine

See on laia turu videomängude vanim vorm. Ma ütlen “lai turg”, sest oli videomänge, mida sai mängida suurarvutitel, kuid vaid vähesed inimesed teadsid, kuidas neid mängida, ja neil oli selleks juurdepääs suurarvutitele. Konsoolmängudel on mitmeid püsivaid eeliseid, kuid ka mõningaid olulisi puudusi.

Eeliste poole pealt on riistvara pühendatud ning kõiki paikamisi ja värskendusi tegeleb konsoolitootja seni, kuni seda konsooli versiooni toetatakse. Üldiselt ei pea te pahavara pärast muretsema, kui kasutate heakskiidetud mänge (mida tänapäeval sageli alla laaditakse) ja võite olla peaaegu kindel, et mis tahes praegune pealkiri mängib praegusel konsoolil hästi. Riistvara hind on taskukohane – alustamiseks tavaliselt alla 500 dollari – ja saate kasutada korralikku teleriekraani, nii et te ei vaja kallist monitori.

Negatiivne külg on see, et mängukonsool mängib ainult mänge. On tõenäoline, et see ei ole teiega kaasas, kui te pole kodus, sest selle puhkusele võtmine on pisut piin ja edu autos või lennukis konsooli mängimisel transiidi ajal. Seda kompenseerivad sellised konsoolid nagu Nintendo Switch, mis võimaldavad küll mobiiliga mängimist, kuid on tavaliselt suunatud noorele vaatajaskonnale.

Seega on konsoolid suurepärased mängimiseks, kuid mitte piisavalt paindlikud ega kaasaskantavad, et enamik näib praegu mängida soovivat. Kuid kodus on hea mängida teleriga, kui teil on tuba ja keegi teine ​​​​ei taha teie mängimise ajal telerit kasutada.

Arvutimängud

Arvutimängude turg sai pärast Windows 95 tõusu, kuna selle operatsioonisüsteemiga olid kaasas mängud. Sellel segmendil on erinevad eelised ja puudused.

Eelised hõlmavad võimalust mängida ja tööd teha samal ajal ning personaalarvuteid on nii laua- kui ka sülearvuti kujul, mis võimaldab nii riistvaralist mitmekesisust kui ka mobiilsust kui enamikul konsoolidel. Klaviatuure ja hiiri kasutavad mängud töötavad tavaliselt personaalarvutitega paremini, kuid vajaduse korral saate sageli kasutada ka mängukontrollereid. Saate luua kohandatud lauaarvuti, mis on iseenesest olekusümbol teistele mängijatele, ja osta oma tee tugevama konkurentsieelise poole.

Arvutite puuduseks on see, et mänguseadmed kipuvad olema kallid. Saate hõlpsasti üle 5000 dollari tipptasemel lauaarvuti mänguseadmesse visata. Sülearvutis mängimine võib kaasa tuua väiksema ekraani kasutamise ja aku lühenemise. Ka mänguarvutid võivad täisvarustuses maksta sama palju kui mängulauaarvutid. Kuigi me kanname oma personaalarvuteid sagedamini kui enamikke konsoole, ei pruugi meil neid siiski kaasas olla, kui tahame mängida. Need kipuvad olema suured, mistõttu on neid lennukis või autos raskem kasutada.

Leian, et sülearvuti mängimine on ekraani suuruse osas liiga piirav, et neid sageli kasutada. Mängin enamasti kohandatud mängulauaseadmel, millel on suur Delli 49-tolline ekraan.

Mobiilne mängimine

Siin esitletakse Qualcommi ja see on kõige kiiremini kasvav segment. Ka sellel on plusse ja miinuseid.

Eelised on seotud kättesaadavuse ja paindlikkusega. Sarnaselt arvutimängudega saate nutitelefoni kasutada rohkemate asjade jaoks kui mängimiseks ja saate teha mitut ülesannet. Nutitelefon on alati ühendatud, mis annab parema ühenduse kogemuse. Inimesed kannavad oma nutitelefone kaasas, et saaksid mängida kõikjal, kus nad viibivad ja sageli seal, kus arvuti või konsool ei ole elujõuline, näiteks järjekorras seistes. Pealkirjad on aja jooksul pidevalt paranenud ja mobiilimängude rikkalikkus võib läheneda sellele, mida näete konsoolil või isegi mõnel arvutimängul.

Puudusteks on see, et nutitelefonid on üldiselt mõeldud ühenduvuse, mitte mängimise jaoks, ja mittemängimiseks mõeldud nutitelefon, isegi kui sellel on Qualcommi uusim ja võimsaim Snapdragoni protsessor, hakkab mängimisel tõenäoliselt väga kiiresti alla minema, kuna telefon ei saa seda teha. eraldab piisavalt soojust, mida see tekitab. Jõudlus kaubeldakse üldiselt liikuvusega. Ekraani suurused on väga väikesed (kuid pähe paigaldatavate kuvaritega saab neid nihutada) ja väike ekraan on ka juhtpind (kuid pea külge kinnitatava ekraaniga võib sellest saada spetsiaalne kontroller).

Üldiselt on nutitelefonid lähenemas arvuti- ja konsoolimängude kasulikkusele ja võimalustele, kuid neid piirab endiselt pea külge kinnitatavate kuvarite puudumine, mis sunnib inimesi üldiselt mängima telefoni palju vähem võimekatel ekraanidel. Qualcomm pingutab kõvasti, rahastades mänguturniire korralike auhindadega ja pingutades oma juhtivaid Snapdragon 8 ja 8+ platvorme mängijate vajaduste rahuldamiseks.

Pilvemäng

Seda rõhutavad sellised teenused nagu Nvidia GeForce Now, mis pakub kaugmängijatele suure jõudlusega mänguarvutite pilveeksemplare.

Eelised on see, et saate korraliku arvutitaseme jõudluse mis tahes seadmega, mida saab kasutada kliendina. Need teenused eelistavad tavaliselt personaalarvutitele mõeldud mänge, kuid neid saab mängida digiboksi kaudu, nagu Nvidia enda Shield, või nutitelefonis, sõltuvalt kontrolleri liidesest. Need teenused pakuvad tipptasemel mängude jaoks kõige suuremat paindlikkust riistvara osas ja madalaimaid sisenemiskulusid.

Puuduseks on see, et need sõltuvad suuresti võrgust, mis tähendab, et tõenäoliselt ei saa te teenust kasutada lennukil või kruiisilaeval, kus võrgu ribalaius on madal ja latentsusaeg väga kõrge. Peate maksma kuutasu; te ei oma teenust ja teenuses ei pruugi olla mängu, mida soovite mängida.

Siiski on tõenäoline, et pilvemäng kujutab endast mängude lõplikku tulevikku. Meil lihtsalt pole veel võrguinfrastruktuuri, et see domineerivaks muuta.

VR mängud

Kuigi arvutis on VR-mänge, on arvuti vajalikkuse ja sellega kaabliga ühenduse loomise piirangud selle lähenemisviisi populaarsust piiranud. Praegu on kõige populaarsem VR-mänguplatvorm Meta Oculus Quest 2.

Eelised on see, et see on kaasaskantav ja ei vaja lõastamist. Mängud, eriti need, mis on seotud liikumisega, on lõbusad ja väga mängitavad. Saate seda mängida autos või lennukis ning saate selles privaatselt filme vaadata, nagu teeksite arvuti või nutitelefoni pea külge kinnitatud ekraaniga. Nagu mängukonsoolil, on teil spetsiaalsed kontrollerid ja alustamise hind on alla 400 $.

Puuduseks on see, et VR-mängude ootused on riistvarast ees. Eraldusvõimed on madalamad, kui inimesed ootavad, ja mängu sisu on piiratud. Sageli tehakse inimestele nalja tehnoloogia kasutamise pärast, mis tekitab vastupanu lapsendamisele. Pilvemängudega pole praegu palju tegemist ja tundub, et Meta kulutab iga kuu jätkusuutmatut 1 miljard dollarit, et kogemusi edasi arendada, ja kui Meta ebaõnnestub, pole kedagi tiibadel, kes seda lõtku üles võtaks.

On ka AR-mänge, mida rõhutavad sellised mängud nagu Pokémon Go, kuid see on siiski liiga piiratud ja seda tüüpi mängude lubadus, nagu on esile tõstetud vanades HP video Roku auhindpole tootmises kunagi saavutatud.

Pakkimine

Konsooli- ja arvutimängud jätkuvad, kuid tegelik kasv näib olevat mobiilimängudes, arvestades selle kasvu kiirust ja suhteliselt mugavat kasutamist. Seda takistab aga mobiiliekraani suurus ja tõsiasi, et tugeva mobiilimängu tõeliselt kogemiseks on vaja mängutelefoni. Peale kinnitatava ekraaniga on mobiilimängudel palju rohkem potentsiaali, kuid need kuvarid pole veel laialdaselt kasutusel, mis vähendab nende mõju.

VR-mängudel on tohutult kasutamata potentsiaal ja ma eeldan, et mängude pikaajaline tulevik on virtuaalses ruumis, kuid me ei pruugi selleni jõuda kümne aasta pärast, sest vajame endiselt paremaid inimese-masina liideseid, et täita tarbijate ootusi. midagi holodeki taolist.

Selle tulemusena on mängimine muutumas. Konsool- ja arvutimängud on endiselt elujõulised turud, kuid mobiilimängud kasvavad kiiremini ja neil on kümnendi lõpuks potentsiaali mõlemast mööduda. Praegu on Qualcommil hea positsioon nii mobiili- kui ka VR-mängude jaoks, mis annab selle korralikule positsioonile, et aidata mängude tulevikku määratleda.

Peagi näeme, kuidas see kõik välja näeb.

Xiaomi mängude nutitelefon Black Shark 5 Pro

Turu parim mänguritelefon praegu on vaieldamatult Black Shark 5 Pro.

See kasutab uusimat Snapdragon 8 protsessorit, sellel on tohutu 4550 mAh aku, millel on üle 1200 laadimistsükli, 144 Hz värskendussagedus, vedelikjahutus ja 108 MP kolmekordne kaamerasüsteem. Selle alghind 799 dollarit teeb sellest korraliku väärtuse, kuigi isiklikult maksaksin 100 dollarit rohkem ja ostaksin paremini varustatud 12 GB + 256 GB mudeli.

Black Shark 5. seeria mängunutitelefon

Black Shark 5. seeria mängunutitelefonid / Pildi krediit: Black Shark


Veel üks erinevus seisneb selles, et sellel on füüsilised mängupäästikud, mis muudavad selle palju kiiremaks kui ekraanipõhised päästikud, mis on konkurentsivõimeliste esimese isiku tulistamismängude (FPS) jaoks ülioluline. Mul on varem Xiaomi telefon olnud ja ettevõtte kvaliteet on mulle muljet avaldanud.

See telefon on saadaval kahes värvitoonis, valge ja must. Eelistan musta varianti. Kuid see, mis teeb selle seadme silmapaistvaks, on äärmuslik jahutus, mis takistab protsessori pidurdamist, mehaanilised päästikud, Qualcommi tippprotsessor ja tohutu aku.

Muud funktsioonid hõlmavad 6,7-tollist OLED-ekraani, HDR 10+, 5 miljonit:1 kontrastsussuhet ja kahetsoonilist rõhutundlikku ekraani. Black Shark 5 Pro on mängutelefoni loom – ja minu nädala toode.

Selles artiklis avaldatud arvamused on autori omad ja ei pruugi kajastada ECT News Networki seisukohti.

Leave a Reply