Plaadimüük tõusis 2022. aasta esimesel poolel 22%: CD-de müügi 2021. aasta hoog oli vastupidine

2
Plaadimüük tõusis 2022. aasta esimesel poolel 22%: CD-de müügi 2021. aasta hoog oli vastupidine

Kodumaine salvestatud muusikatulu kasvas 2022. aasta esimesel poolel peaaegu 9%, mida suurendas veel 6 kuud kestnud uute vinüülide müük. Rekordimüük kasvas 2022. aasta esimesel poolel 22%, teatab Salvestustööstuse Assn. Ameerika keskaasta aruandest vabastati kolmapäeval.

See 22% kasv võib kahvatu 2021. aasta sama perioodi 97% kasvuga võrreldes, kuid asjaolud olid väga erinevad. Kuna pandeemia endiselt möllas, olid plaadipoed enamasti endiselt suletud, kuid õitsesid endiselt üsna vilgas veebimüügi ja nelja plaadipoe päeva ürituse tõttu.

Kuna elava muusika saalid on endiselt suletud, filmide jaoks on kinosaalide mahupiirangud ja professionaalsete spordimeeskondade külastatavus on piiratud 50% või vähemaga, olid salvestatud muusika ja voogesitus tarbijate jaoks kaks kõige turvalisemat võimalust.

12 kuud edasi kerides on pandeemia ametlikult läbi ning tarbijaid reisib rekordiliselt ja kulutab muudele tegevustele, mis pandeemia ajal olid keelatud.

Inflatsioon ja tarneahela probleemid on mõjutanud ka seda, kui palju tarbijad soovivad ja suudavad kulutada vähemolulistele kaupadele.

Muusikatööstuse kogutulu kasvas hinnangulise jaemüügiväärtuse järgi 9%, 7,7 miljardi dollarini; voogesituse kogutulud kasvasid 10% 6,5 miljardi dollarini ja tasulised voogedastustellimused on kuni 90 miljonit, kusjuures nende tulud kasvasid 10% 5 miljardile dollarile ja moodustasid peaaegu 66% 2022. aasta I poolaasta müügist.

Voogesituse tulude 10% kasv on suurepärane uudis sellistele platvormidele nagu TIDAL ja Qobuz, mis muutuvad tavamuusika kuulajate seas populaarsemaks. Spotify võib endiselt muusika voogesituse äri juhtida, kuid nende kodumaiste klientide arv ei kasva enam Apple’i, Amazoni, TIDALi ja Qobuzi tugeva konkurentsi tõttu.

Voogesitus moodustab 84% kogutulust, millest füüsiline järgmine on 10%, digitaalsed allalaadimised 3% ja sünkroonimine 2%.

Vinüülirevolutsiooni 14. aastal kasvas tarnitud ühikute arv 15,7% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga – 18,8 miljonilt 21,8 miljonile. See tähendas müügi kasvu enam kui 110 miljoni dollari võrra 570,2 miljoni dollarini 2022. aasta esimesel poolel.

Kogu see varajane optimism CD-de taastekke suhtes võis olla vales kohas.

Uute CD-de müük muutis 2021. aasta kasvu, 18,4 miljonilt 17,7 miljonile ja 204,3 miljonilt 199,7 miljonile dollarile.

Reklaam. Kerige lugemise jätkamiseks.

Füüsiline meedia moodustas 2022. aasta esimesel poolel vaid 10% kogutulust ja on huvitav näha, kas vinüül suudab jõuluajal tugeva müüjana püsida.

2022. aasta plaadipoe päev, must reede on ukse ees ning muusikaleibelite ja indie-jaemüüjate poolne turundustegevus on juba käes, et see õnnestuks.

“Tänane aruanne on hea uudis artistidele, laulukirjutajatele, voogedastusteenustele ja fännidele – kõigile, kes on muusika tulevikuga seotud,” ütles RIAA pealik Mitch Glazer. “Me tõesti näeme salvestatud muusika tõusulainet, mis tõstab muusikaperekonna kõik paadid.

„Tõepoolest, artistide osa muusikatuludest on kasvanud kiiremini kui plaadifirmade oma ning hiljutine Ühendkuningriigi uuring näitas, et plaadifirmade investeeringud artistidesse on viimase viie aasta jooksul kahekordistunud, samas kui A&R kulutused uute talentide peale on kasvanud kaks ja pool korda kiiremini kui ettevõtte tulud. Laulukirjutajad ja kirjastajad on näinud tohutut kasvu, kuna USA kollektiivid, nagu ASCAP ja BMI, teatasid plaadimaksetest, mis peegeldavad kirjutajate/väljaandjate osakaalu suurenemist muusikatuludes 50% võrra alates CD ajastust. Digiteenustel on olnud ka enneolematu edu, kuna ainult ühe suure teenuse tulud kasvasid eelmisel aastal 22%, mis suurendab selle üle 400 miljoni aktiivse kuulaja kogu maailmas. Ja 2022. aastast on juba kujunemas üks võimsamaid aastaid elava muusika vallas – see on pärast pikka võitlust pandeemiaga tagasi tormamas.

2021. aasta RIAA muusikatööstuse andmed kinnitavad, et füüsiline meedia on endiselt väga asjakohane

Füüsilise meedia müük õitseb: omandiõigus!

Helikassetid keelduvad suremast

sarnased postitused

Leave a Reply