Optus kannatab küberrünnaku all, paljastades 9 miljoni praeguse ja endise kliendi andmed

1
Optus kannatab küberrünnaku all, paljastades 9 miljoni praeguse ja endise kliendi andmed

Umbes 9 miljoni Optuse telco praeguse ja varasema kliendi andmed on avaldanud. Sees väljaanne avaldati täna pärastlõunalon ettevõte kinnitanud – ligikaudu 24 tundi pärast rikkumise kinnitust – rünnakut, uurimise edenemist ja seda, et ta teeb koostööd politseiga.

Kelly Bayer Rosmarin, Optuse tegevjuht ütles:

Oleme muserdatud, kui avastame, et meid on tabanud küberrünnak, mille tulemusena on meie kliendi isikuandmed avalikustatud kellelegi, kes seda nägema ei peaks.

Kommenteerides veel, et:

Niipea kui saime teada, asusime rünnaku blokeerimiseks meetmeid ja alustasime viivitamatut uurimist. Kuigi kõiki ei pruugi see mõjutada ja meie uurimine pole veel lõppenud, soovime, et kõik meie kliendid oleksid juhtunust võimalikult kiiresti teadlikud, et nad saaksid oma valvsust suurendada. Meil on väga kahju ja mõistame, et kliendid on mures. Võite olla kindel, et teeme kõvasti tööd ning teeme koostööd kõigi asjaomaste ametiasutuste ja organisatsioonidega, et aidata oma kliente võimalikult palju kaitsta.

Niisiis, mis täpselt on paljastatud?

  • Klientide nimed
  • Sünnikuupäevad
  • Telefoninumbrid
  • Meiliaadressid
  • klientide alamhulga jaoks aadressid, isikut tõendavad dokumendid, näiteks juhiloa või passi numbrid

Ettevõte haldab makseandmeid, konto paroole ja klienditeenindust; Internetti, mobiiliteenust ega kõnede privaatsust rikkumine mõjutanud ei ole.

Optus on ka teatanud, et kõik kliendid, kellel arvatakse olevat kõrgendatud risk, saavad rikkumisega seoses otsese ja proaktiivse kontakti ning tuge seire- ja tugiteenustega ühenduse loomiseks.

See on nii varasemate kui ka praeguste Optuse klientide jaoks oluline ja tõsine rikkumine, mis kahtlemata tekitab häiret. Kui olete mures, on rakendusel My Optus võimalus operaatoriga ühendust võtta.

sarnased postitused

Leave a Reply