Kuidas konfigureerida Windows automaatseks taaskäivitamiseks pärast toitekatkestust

1
Kuidas konfigureerida Windows automaatseks taaskäivitamiseks pärast toitekatkestust

Peale pahavara ja häkkimise ei ole miski teie Windows 10 või Windows 11 arvuti tervisele ohtlikum kui elektririke.

Ilmast või mitmesugustest muudest sündmustest tingitud elektrikatkestused võivad ilmneda hetkega ja jätta teile andmed kaotsi.

Muidugi aitab arvutite ja modemite otse voolupingekaitseribadesse ühendamine vähendada kahjustuste ohtu. Ülepingekaitsed on tõhus kaitse normaalselt kõikuvast energiatasemest tulenevate kahjulike tõrgete eest.

Kuid kas olete valmis taaselustama oma võimsust ahmivat operatsioonisüsteemi, kui äkiline elektrikatkestus teie arvutivarustuse joonde ajab?

Isegi pärast toite taastamist on oht, et riistvara jääb kinni ja taaskäivitamine ebaõnnestub. See on eriti murettekitav, kui olete arvutist eemal ja läheduses pole kedagi, kes karbi toidet uuesti sisse lülitaks. See tähendab, et teie olulised tarvikud – nagu turvakaamerad ja juhtmeta printerid – jäävad pärast tulede süttimist võrguühenduseta.

Windows 11 versiooniuuendus tõi Microsofti sisemisse viisardisse mõned muudatused. Allpool kirjeldatud protsessid võivad olenevalt teie arvuti praegusest Windowsi versioonist erineda.

Kuidas Windowsi automaatselt sisse logida

Windowsi täielik taaskäivitamine, ilma et peaksite pärast voolukatkestust uuesti sisse logima, on mugav. Protsess on lihtne, rakendades vaid mõne sammu.

Võib arvata, et Microsoftil on selle ülesande jaoks süsteemiseade silme ees. Aga ei.

Te kavatsete muuta täpsemate kasutajakontode juhtpaneeli. Pidage meeles, et selle nokitsemise tegemiseks on saadaval mitu veidi erinevat võimalust. Need juhised pakuvad teile kõige lihtsamat ja otsesemat lähenemisviisi, mis sobib vähem kogenud Windowsi kasutajatele.

Samm 1. Paremklõpsake tegumiribal nuppu Start Menüü.

2. samm. Klõpsake menüüvalikute loendi alumises otsas käsku Käivita.

Windows 11 Start-menüü loend

3. samm. Sisestage väljale Käivita käsk Ava käsk: netplwiz

Windpws 11 netplwiz käsk

Klõpsake nuppu OK või vajutage sisestusklahvi.

4. samm. Pange tähele, et Windowsi uusimad versioonid sisaldavad tõrkekindlat mehhanismi, mis käivitab automaatselt taaskäivituse igas olukorras, kus riistvarakomponentide kaitsmiseks tekib süsteemitõrge. Nüüd on nipp konfigureerida operatsioonisüsteem automaatselt taaskäivitama, ilma et peaksite sisse logima, kui soovite oma turvakaameraid ja muid olulisi välisseadmeid võrgus hoida.

Peamine on teha muudatusi täpsemate kasutajakontode juhtpaneeli apletis. Vaatamata sellele ametlikule nimele ei pruugi see olenevalt teie Windowsi versioonist olla aplett ega leitud Windowsi juhtpaneelilt.

Juurdepääs sellele „lülitile” sõltub teie kasutatavast Windowsi versioonist (ja mõnikord ka versioonist). Mõned sammud kattuvad ja töötavad mõlemas Windowsi versioonis. Mõned ei tee seda.

Avage täpsemate kasutajakontode sätted, tippides dialoogiväljale Run (Käivita) WIN+R.

Tühjendage vahekaardil Kasutajad märkeruut „Kasutajad peavad selle arvuti kasutamiseks sisestama kasutajanime ja parooli”.

Windows 11 kasutaja vahekaart

Nüüd peaksite nägema kolme märgistatud välja:

  • Kasutajanimi
  • Parool
  • Kinnita salasõna

Peate igale väljale midagi sisestama.

5. samm. See osa võib olla pisut keeruline. Peate kasutajanime väljale sisestama midagi “õiget”. Kui kasutate Microsofti kontot, peate sisestama kogu oma e-posti aadressi, mida kasutate Windowsi sisselogimiseks. Lihtsalt vaikekasutajanime sisestamine ei toimi.

Järgmised kaks välja nõuavad teie Windowsi sisselogimisparooli. Kui te neid mõlemaid TÄPSELT ei sisesta, siis automaatne sisselogimine ei toimi.

6. samm. Klõpsake paneeli paremas alanurgas nuppu OK. See viib teid tagasi paneelile Kasutajakontod.

7. samm. Kui nupp RAKENDA ei ole selle paneeli paremas alanurgas hallina, klõpsake kindlasti nuppu RAKENDA.

8. samm. Klõpsake selle paneeli allosas nuppu OK ja taaskäivitage arvuti.

Pange tähele, et te ei pea sisestama oma Windowsi sisselogimismandaate. See kinnitab, et teie arvuti laaditakse automaatselt teie Windowsi töölauale, kui see sisse lülitatakse.

Viimane samm: BIOS-i sätted

See protsessi järgmine osa on ilmselt vajalikum seadistada kui ülaltoodud automaatse sisselogimise näpunäide. Seda tuleb teha, et arvuti taaskäivituks pärast elektritoite katkemist automaatselt.

Esimene samm on toiteseadete muutmine arvuti BIOS-is (Basic Input/Output System). See on tarkvara, mis käivitab teie arvuti ja juhib selle põhilisi tööfunktsioone.

BIOS-i avamiseks vajutage toitenuppu ja hakake kohe vajutama “DEL” või “F1” või “F2” või “F10”, et siseneda BIOS-i (CMOS) häälestusutiliidi. CMOS tähistab Complementary Metal-Oxide Semiconductor, transistortehnoloogiat, mis juhib arvuti mikrokiipe.

Üks neist klaviatuuriklahvidest avab olenevalt tootjast häälestusutiliidi. Mõned arvutid kuvavad ekraani allosas väga lühidalt, milline klahvikombinatsioon teie riistvara jaoks töötab. Kui te seda ei näe, vaadake oma kasutusjuhendit (praegu tavaliselt saadaval tootja veebisaidil).

Kui olete utiliidi sees, kerige läbi BIOS-i menüü. Olenevalt installitud versioonist jooksevad vahekaardid paneeli ülaosas või menüükategooriad on nähtavad utiliidi paneeli vasakus servas.

Mõlemal juhul kerige nimesid, kuni leiate sätte nimega „Taasta vahelduvvoolu/toitekadu korral” või „AC Power Recovery” või „After Power Loss”. See võib olla märgistatud kui “Täpsem” või “ACPI” või “Toitehalduse häälestus”.

Kui leiate selle seadete kategooria, näete kolme seadistusvalikut.

  • Süsteem jääb pärast süsteemi toite taastamist välja
  • Süsteem lülitub sisse pärast süsteemi toite taastamist
  • Pärast toite taastamist naaseb süsteem eelmisele olekule

Liigutage valikute vahel vasakule/paremale või üles/alla noolt liigutades. Valige suvand “Toide sisse”. Seejärel vajutage oma valiku lukustamiseks sisestusklahvi.

Pärast toiteseadete muutmist järgige häälestusutiliidi juhiseid, et salvestada ja paneelilt väljuda. Otsige neid kolme valikut:

  • Jääge seadistusse
  • Salvestage muudatused ja väljuge seadistustest
  • Loobuge muudatustest ja väljuge seadistustest

Jällegi on täpne navigeerimisviis ja menüüvalikute välimus sõltuvalt tootjast erinev.

Windows 11 käivitamise keeldumine

Olen avastanud, et Windows 11 on voolukatkestusest taastumisel märkimisväärselt keerukam. See kehtib enamasti Windowsi lauaarvutite puhul, kuna neil puuduvad sisemised akud.

Toitepinged on üldiselt Windowsi algkäivitusprobleemide üks levinumaid põhjuseid, kuna äkiline toitekadu rikub süsteemifaile.

Minu kogemuse kohaselt ebaõnnestuvad Windows 10 ja varasemate versioonide tüüpilised taastamismeetodid tavaliselt Windows 11 puhul. Kui saate Windows 11 käivitada algkäivitusjärjestuse, on teil võimalus. Lisaks sellele asendatakse tavaliselt tehnilise toe plaanideta Windowsi arvutid.

Siin on kaks viimast taastamismeetodit, mida proovida …

Esimene on turvarežiimi hüppamine, mis on Windows 11-s palju erinev:

Samm 1. Ühendage arvuti viieks minutiks vooluvõrgust lahti; seejärel ühendage see uuesti.

2. samm. Vajutage ja hoidke toitenuppu 10 sekundit või kauem all.

3. samm. Vajutage uuesti toitenuppu, hoides samal ajal all F11 või F8. Kui kumbki ei tööta, peate kontrollima tootja tehnilist tuge registri häkkimise suhtes.

Viimane taastamise meetod on Windows 11 sundimine täiustatud taasterežiimi.

Alustamiseks veenduge, et arvuti oleks täielikult välja lülitatud.

Seejärel lülitage arvuti sisse ja vajutage kohe toitenuppu, kuni algkäivitus katkeb, jättes arvuti välja.

Lülitage arvuti uuesti sisse, hoides samal ajal toitenuppu all, kuni alglaadimine katkeb ja arvuti lülitub välja. Tehke seda veel üks kord.

See sunnib ilmuma hüpikakna, mis pakub Startup Repair. Valige Täpsemad suvandid. Jätkake kõigi pakutavate valikutega.

Lõppkokkuvõttes peaks viimase valiku korral Windows 11 arvuti lõpuks turvarežiimis käivitama.

sarnased postitused

Leave a Reply