Kui kaua peaksid telefonid värskendusi saama? EL arvab, et 5 aastat on number

0
Kui kaua peaksid telefonid värskendusi saama?  EL arvab, et 5 aastat on number

Telefoni ostmisel on palju tegureid, mida paljud arvestavad. Maksumus, tehnilised andmed, aku tööiga, ühenduvus ja tarvikute saadavus. Kasutajate jaoks, kellele meeldib uusim ja parim, on see vähem muret tekitav, kuid paljude jaoks on OS-i ja turvavärskenduste toe pikkus suur tegur.

Arstechnica on välja toonud põhipunktid määruste eelnõud ELis. Muudatused sunnivad tootjaid pakkuma pikemaajalisi tarkvarauuendusi ja lihtsamat juurdepääsu remondile. Keskendutakse seadmete pikaealisuse suurendamisele ja e-jäätmete keskkonnamõju vähendamisele.

Osaliselt lahendatakse see sellega, et ELis müüdavatele telefonidele kehtib kolm aastat operatsioonisüsteemi ja viis aastat turvavärskendusi. See pakub meelerahu kasutajatele, kes soovivad pikemaajalist investeeringut ja tagatist, et nende seade on turvaline. Huvitaval kombel märgivad eeskirjad ka seda, et värskendused peavad olema kasutajatele kättesaadavad kahe kuu jooksul pärast allika väljalaskmist:

punktides a ja b nimetatud turvavärskendused peavad olema kasutajale kättesaadavad hiljemalt 2 kuud pärast turbepaiga või aluseks oleva operatsioonisüsteemi värskenduse lähtekoodi avalikku väljalaskmist või kui allikas kood pole avalik
välja antud pärast seda, kui operatsioonisüsteemi pakkuja on välja andnud sama operatsioonisüsteemi värskenduse või mis tahes muu sama kaubamärgi toote puhul;

Praeguses etapis ei ole tootja või mudeli kohta mingeid spetsiifilisi piiranguid, seega võib see kehtida kõigi seadmete kohta. See tõstaks loomulikult madala- ja keskklassi seadmete kulusid või sunniks väiksemad tootjad ELi turult lahkuma.

Me ei ole kaugel sellest, et EL-i määrus kõigi USB-C-ühendust kasutavate seadmete kohta jõustub ja need on jätkuvalt eeskujuks. Milliseid muid tingimusi sooviksite telefonidel näha, et tagada nende keskkonnasõbralikkus, hea kasutuskogemus, hea väärtus ja distantsi läbimine?

sarnased postitused

Leave a Reply