Krüptovaluutade hoidmisega seotud mured: kellel on digitaalsed salvestusvõtmed?

0
Krüptovaluutade hoidmisega seotud mured: kellel on digitaalsed salvestusvõtmed?

Kas teil on krüpto? Veenduge, et teil on see turvalises digitaalses tugipunktis ja teil on sellele juurdepääs.

Krüptovõtmete enda hoidmine ja digitaalsete varade haldamine võib aidata ära hoida digitaalset pankrotti või vargusest tulenevat kahju, hoiatab krüptovaluutade salvestusteenuse pakkuja CompoSecure.

Krüptovaluuta on alates Bitcoini ilmumisest 2009. aastal üha tuttavam mõiste. Sellest ajast alates on digitaalsete varade turuga liitunud arvukalt krüptovaluutasid ning vaatamata hiljutisele hinnangute langusele on krüptovaluuta turuväärtus hüppeliselt tõusnud.

Turujälgijad hindasid globaalse krüptovaluutaturu suuruseks 2020. aastal 1,49 miljardit dollarit. Mõne prognoosi kohaselt ulatub see 2030. aastaks 4,94 miljardi dollarini, tõustes 12,8 protsendilise liitkasvumäära (CAGR) juures aastatel 2021–2030.

Vantage Market Researchi andmetel kujutab krüptovaluutaturg endast tehnoloogiapõhiste turgude uue etapi algust, mis võib potentsiaalselt vaidlustada traditsioonilised turustrateegiad, äriorganisatsioonide pikaajalised praktikad ja kindlad regulatiivsed perspektiivid.

Krüpto kontroll

Krüptovaluutadel on uuenduslik potentsiaal võimaldada inimestel juurdepääs ülemaailmsele maksesüsteemile, milles osalemist takistab ainult juurdepääs tehnoloogiale. See võib asendada traditsioonilised standardid, mis põhinevad pangakontol või krediidiajaloos.

Krüptomüntide ostmine ja müümine ning digitaalse valuuta kasutamine toodete eest füüsilises maailmas tasumiseks ei ole aga sama, mis pangakonto avamine ja palgatšeki sissemaksmine. Coinbase’i teade võis krüptohoidlas oleva elevandi paigast nihutada.

Coinbase on rakendus, mis võimaldab inimestel osta ja müüa erinevaid krüptovaluutasid – Bitcoin, Ethereum, Litecoin ja paljusid teisi – ning võimaldab kasutajatel konverteerida ühe krüptovaluuta teiseks. Samuti saavad kasutajad krüptovaluutat teistele inimestele saata ja vastu võtta.

Selle 10-Q esitamine Eelmisel kuul avalikustas Coinbase, et kui ettevõte peaks esitama pankrotiavalduse, oleks tal õigus hoida oma jaekasutajate krüptovarasid pankrotivara omandis.

Kuidas on lood krüptoteenuste pakkujate ja digitaalsete salvestuskeskustega, mis hoiavad teie krüptoraha?

CompoSecure’i innovatsioonijuhi ja ettevõtte looja Adam Lowe sõnul suurendab see avalikustamine teadlikkust ja rõhutab enesehoolduse tähtsust. Arculus.

«Kuna krüptoraha on muutumas peavooluks, hüppavad paljud inimesed esimesena jalgu ega tee end korralikult uurimas ja harimas. On oluline, et kasutajad teaksid, kuidas nende krüptovaluuta töötab, kellele see kuulub ja milline kontroll neil on oma digitaalsete varade üle,” rääkis Lowe ajalehele E-Commerce Times.

Krüpto-külmhoiulahendus

CompoSecure on esmaklassiliste maksekaartide valdkonnas teerajaja. Ettevõte töötas välja ja pakub ka esilekerkivat krüptovaluutat ja digitaalsete varade hoiustamis- ja turvalahendust, mida nimetatakse Arculuseks.

Uus külmhoone rahakoti lahendus krüpto turvalisuse tagamiseks kasutab Vana-Rooma jumala nime. Arculust peeti seifide ja kastide valvuriks, millele roomlased tuginesid, et tagada oma hinnalise vara kaitse.

Ettevõte kasutab sama nomenklatuuri täna. Arculus on selle valvsa jumaluse kaasaegne kehastus, mis tagab kriitiliste digitaalsete varade ja identiteedi turvalise ja tugeva turvalisuse.

Mõelge sellele salvestuslahendusele kui märgile, sarnaselt füüsilisele seadmele, millele mõned inimesed loodavad, et oma arvutit lukus hoida. Krüpto puhul on omandiõigus otseselt seotud omaniku privaatvõtmega.

Näiteks kui ostate krüpto börsi kaudu ja jätate selle sinna, usaldate börsi, et see annab teile teie digitaalsed varad, kui te seda küsite. Kuid kuna neil on privaatvõtmete omandiõigus, on börsil täielik kontroll järgida või mitte järgida, hoiatas Lowe.

“Seetõttu on enda eest hoolitsevad rahakotid olulised. Kui salvestate oma privaatvõtmed enda hallatavasse rahakotti, näiteks riistvarakotti, on ainult teil oma krüptovaluuta ja muude digitaalsete varade täielik omandiõigus ja kontroll. Nagu me ütleme, teie võtmed, teie krüpto,” selgitas ta.

Murevaba omamine ja juurdepääs

Digitaalsete varadega tegelemine ei ole sama, mis kohalikku panka sisenemine. Krüptoturvalisus toimib palju erinevalt. Kui traditsioonilist panka kindlustab Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), on panga röövimise, maksejõuetuse või pankrotistumise korral hoiused kaitstud vähemalt 250 000 dollarini hoiustaja kohta.

Mitte nii krüptovaluutade puhul. Need digitaalsed varad kuuluvad reguleerimata varade klassi, millel puuduvad traditsioonilise fiat-valuuta kaitsemeetmed. Krüpto ei kuulu praegu FDIC-kaitse alla, märkis Lowe.

“Kui teie krüptovaluutat häkitakse, on see praeguse seisuga kadunud. See on peamine põhjus, miks on oluline oma digitaalsete varade korralik turvamine ja kaitsmine võrguühenduseta,” andis ta nõu.

Krüptovaluutat reguleerivaid terviklikke eeskirju ei eksisteeri. Seetõttu on krüptovaluuta väga muutlik vara.

“Bideni administratsioon arutab USA määrusi. Kuigi me ootame selles suunas liikumist, võib kuluda veidi aega, kuni laialdaselt aktsepteeritud eeskirjad paika saavad,” lisas ta.

Õige kaardi käes hoidmine

CompoSecure’i hiljuti turule tulnud salvestusriistvarakott võimaldab tarbijatel end ise hooldada ja hallata kõiki oma digitaalseid varasid ühes võrguühenduseta kohas. See lähenemisviis annab krüptovõtmete omandiõiguse ainult kasutajale.

Arculus Walleti tootevõimalused hõlmavad nüüd ka NFT-tuge. (Pildi krediit: Business Wire)

Ettevõtte uuenduslik lahendus on Arculuse võtmekaart, mis kasutab CC EAL6+ turvaelementi teie digitaalsete võtmete krüptimiseks ja salvestamiseks. See pole millegagi seotud. Kui kaotate selle või see varastatakse, ei saa keegi teine ​​seda kasutada.

Kui krüptoomanik teeb Arculus Walleti rakenduses tehingu, nõuab see kasutajalt võtmekaardi puudutamist oma mobiilseadmesse. See on oluline turvaetapp kolmefaktorilises autentimises, mida Arculus kasutab krüptovõtmete turvalisena hoidmiseks.

Kaart suhtleb rahakotirakendusega, et volitada puudutusega tehingu tegemiseks turvalist lähiväljasidet (NFC). See ei hõlma Bluetoothi, Wi-Fi-d, USB-d ega juhtmeid.

CompoSecure teatas teisipäeval sama lähenemisviisi mitteasendatava märgi (NFT) toe jaoks.

Krüpto sissemaksmine

Krüptovaluutaprobleemidega tegelemine võib muutuda jäneseaugu sarnaseks. Mida rohkem kaevate, seda sügavamale finantskuristikusse kukute. Krüptopangandusele ülemineku hõlbustamiseks palusime Adam Lowel sellele teemale valgust heita.

E-Commerce Times: kas krüptoplatvormid pakuvad digitaalset kaitset?

Adam Lowe: Mõned krüptovaluutaplatvormid pakuvad teatud tüüpi küber- või kuritegevuse kindlustust, kuid nagu enamikul kindlustuspoliisidel on ka piiranguid ja lünki.

Niisiis, kas tarbijad peavad mõistma digitaalsete varade omamise põhijuhiseid ja seda, kellele kuuluvad krüptovõtmed?

Lowe: Kõige tähtsam on mõista, kellele kuuluvad teie võtmed, sellele kuulub teie krüptovaluuta. Tarbijad peavad end harima kinnipidamisega seotud varade ja mittekaitseliste varade osas.

Lisaks hoiab pidevat Interneti-ühendust kasutavate börside või kuumade rahakottide kasutamine häkkimise ja varguse ohu eest lahti.

Samuti on oluline kasutada mitmefaktorilist autentimist (MFA). Kolmeastmeline autentimine on äärmiselt väärtuslik, sest ideaaljuhul vaatleb see midagi, mida te olete, näiteks biomeetria, milleks võib olla sõrmejälg või näotuvastus. See nõuab midagi, mida teate, näiteks isikukoodi või PIN-koodi.

Lõpuks vajab see midagi, mis teil on, näiteks meie Arculuse võtmekaart. See täiendav turvaetapp on ülioluline tagamaks, et ainult teil on juurdepääs oma varadele.

Kuidas enesehooldus toimib?

Lowe: See tähendab, et teie privaatvõtmed kuuluvad teile. Võtmed annavad juurdepääsu täielikule kontrollile kellegi digitaalsete varade üle, selle asemel, et usaldada kolmandat osapoolt teie digitaalsete varade hoidjaks ja vahekohtunikuks.

Riistvaralise rahakoti (nt Arculus) kasutamine tagab enesehoolduse, kuna ainult teie pääsete juurde oma privaatvõtmetele ja hallata oma digitaalseid varasid.

Mille poolest see meetod erineb teistest krüptomaakleritega sõlmitud hoidmiskokkulepetest?

Lowe: Krüptomaaklerid ja tsentraliseeritud börsid on kolmandatest isikutest haldurid. Neil on kontroll ja juurdepääs teie privaatvõtmetele, et osta, teisaldada ja investeerida teie digitaalseid varasid. Mittehoolduslepingud annavad võtmed üle ja piiravad kaitsekihi lõppkasutajale.

Kuidas saab omavastutus kaitsta tarbijaid võrguhäkkerite eest ja säilitada nende digitaalseid varasid isegi siis, kui nad pankrotti lähevad?

Lowe: Enesehoolduse korral ei pääse keegi teie digitaalsetele varadele juurde ilma teie nõusolekuta. See tagab vajaliku kaitse häkkimise eest.

Kui tegemist on üksikkasutaja pankrotistumisega, ei peeta krüptovaluutat tuluks, vaid pigem varaks. Pankrotiseadus on keeruline ja väga faktipõhine, mistõttu ma ei saa teile anda juhiseid selle kohta, mis võib juhtuda krüptorahaga kasutaja pankroti korral.

Kas krüptoinvesteerimine on mõeldud kõigile või ainult neile, kes saavad endale lubada kaotada?

Lowe: Krüptovaluutat võetakse praegu kasutusele kiiremini kui Internetti. See on muutumas peavooluks. Mõne jaoks on see esimene investeerimisprojekt. Kuid nagu iga investeeringu puhul, on ka siin oht saada kahju. Kuni inimesed mõistavad regulatsioonide puudumist ja suurt volatiilsust, saavad nad investeerida vastavalt oma mugavustasemele.

Leave a Reply