iOS vs Android: kumba peaksite valima?

1
iOS vs Android: kumba peaksite valima?

Kas soovite teada pikaajalise iOS-i ja Androidi arutelu üle? Siin on suurepärane ülevaade sellest, mida peate teadma!

Pidevalt vaieldakse selle üle, kas iOS-i kasutajatel või Android-telefoniomanikel on see parem. Kuigi need kaks toodet on disainist operatsioonisüsteemini erinevad, pole lihtne öelda, kumb on parem või halvem. Seetõttu analüüsime mõnda neist kahest süsteemifunktsioonist ja vaatame, millist telefoni peaksite kasutama, olenevalt sellest, mida vajate ja teie elustiilist.

Kasutuslihtsus

Mõlemal operatsioonisüsteemil on nüüd kasutajasõbralik liides, seega pole paremat. Kuid nende vahel on mõned erinevused teatud eksklusiivsete funktsioonidega:

  • iOS pakub kolme erinevat omadust: iMessage, mis on integreeritud Apple Payga, mis võimaldab iMessage’i kaudu raha saata ja vastu võtta, AirDrop, millega saate Bluetoothi ​​kaudu jagada peaaegu kõiki meediumifaile teise Apple’i seadmega, pluss WiFi-paroolide jagamise funktsioon.
  • Androidil seevastu on võimalus avaekraani oma maitse järgi kohandada, sellel on tugi mitmele kasutajale ja külaliskontole (iOS on üks operatsioonisüsteem) ning ekraani saab jagada oma Android-seadme järgi (sina saab seda teha ainult iPadides).

Üldiselt on iOS-il kasutusmugavuse osas paremad funktsioonid, kuid Android-telefonid võimaldavad teil oma kasutuskogemust kohandada. Nii et iOS-i ja Androidi puhul taandub see kõik kohandamisele.

https://unsplash.com/photos/CrPAvN29Nhs

Hind

Mis puutub hinda, siis me kõik teame seda iOS kipub olema kallim kui Androidi seadmed. Kõige kallim Apple’i telefon võib maksta kuni 1549 naela (iPhone 12 Pro Max), samas kui kalleim Android-telefon on 1149 naela (Galaxy S22 Ultra). Kuid asi on selles, et peaaegu kõik iPhone’i seadmed on nii kallid, võib-olla seetõttu, et USA-s, kus see operatsioonisüsteem loodi, on ostujõud suurem.

Kuigi Android tuli esmakordselt turule 2003. aastal, sai see inimestele kättesaadavaks kogu maailmas. Küsimus on selles, kas hinnad on kvaliteedi suhtes asjakohased? Vastust on raske objektiivselt öelda, sest enamik inimesi ei vaja telefone konkreetse funktsiooni jaoks. Siiski teate, et mõistlik hind ei paku alati kõrget kvaliteeti ja et madalam hind ei pruugi tähendada kehva väärtust.

Turvaprobleemid

Siin algab lõbu veebiturvalisuse haldamisest. Telefoniseadmete turvalisus sõltub neile rakendatavatest tarkvarauuendustest. Näiteks Android on vigade suhtes vähem haavatav, kuna selle rakendused on ülejäänud süsteemi ressurssidest isoleeritud. Kuid nad on altid pahavara hankimiseks, samas kui iOS-i seadmete puhul on selle probleemiga vähem tõenäoline.

Apple’i seadmed võivad aga olla rikutud, kui need on jailbreakitud (rakenduste installimine muudest allikatest peale Apple’i rakenduste poest).

Kuid ärgem unustagem mõne aasta tagust olukorda Android-telefonidega, mis muudkui plahvatasid. Jutt on Galaxy Note 7 nutitelefonidest, mis süttisid mõne akude talitlushäire tõttu, mis põhjustas liigset ülekuumenemist. Mõned inimesed said isegi vigastada ja põletushaavu; seetõttu on tagasi kutsutud 2,5 miljonit nutitelefoni. Kahjuks

Samsung keeldus mõnele kasutajale hüvitist maksmast, ajades kliendid vihale.

Kui kogete kunagi toote rikke tõttu füüsilisi või psühholoogilisi vigastusi, saate kontrollida a hüvitise kalkulaatori tööriist et näha, kas saate oma hoolsuskohustust rikkunud ettevõttelt nõuda. Hankige nõustaja, kes aitab teil kohtuasja võita, kui ettevõte keeldub teie rahalise kahju eest maksma, nagu Samsungi puhul. Näiteks tõsise põletuse korral võite saada kuni 10 670 naela.

Pilve integreerimine

Pilveteenuste osas on iCloud ja Google’i rakendused täiesti erinevad. Kõige tavalisem probleem iCloudiga on autentimise tõrge, mille kallal Apple peab veel töötama. Teisest küljest on Google’il Androidi kasutajate jaoks parim pilveintegratsioon, muutes Drive’i rakendused teie dokumentidele juurdepääsuks kõige turvalisemaks ja lihtsamini kasutatavaks tööriistaks.

iCloud pakub vaid 5GB salvestusruumi, millest tänapäeval tavaõpilasele/töölisele ei piisa ning see töötab ainult Windowsi, Maci ja iOS-iga. Samal ajal on Google’i pilves algusest peale 15 GB ja kui soovite lisaruumi, maksate 100 GB eest ainult 2 dollarit kuus (samas, kui Apple küsib 50 GB eest 1 dollarit kuus). iOS vs Android pilve integreerimiseks põhineb sellel, kui palju salvestusruumi saate oma raha eest!

Värskendamise sagedus

Värskenduste osas teeb Apple paremat tööd kui Android. Arvestades, et iOS-i operatsioonisüsteem on Apple’i kontrolli all, võimaldades värskendusi teha iga kord, kui see on vajalik. Probleem on selles, et nad põhjustavad probleeme WiFi-ühendustega, mis on pisut tüütu.

Samal ajal pole Androidi värskendustega pärast valmimist probleeme, kuid need viibivad, puuduvad vajalikud funktsioonid või mõnel juhul isegi ei värskendata enam, isegi Androidi hilises versioonis. See on üks põhjusi, miks mõned neist telefonidest on odavamad, kuna neil on aegunud operatsioonisüsteemid.

Aku kestvus

Mis puudutab aku kasutusaega, siis võib kindlalt öelda, et Androidil on see parem. Apple’i akud on õhemad, mis aitab kaasa lühikesele aku elueale. Kuigi uuemates versioonides võivad isegi Apple’i akud kauem vastu pidada, tuleb neid mitmeaastaseks kasutamiseks sagedamini vahetada.

Samal ajal halvenevad Androidi akud ja nutitelefoni kvaliteet palju aeglasemalt, kuna need on valmistatud liitiumioonist. Need telefonid pakuvad ka rohkem RAM-i, mis kasutab operatsioonisüsteemis rohkem energiat, tühjendades aja jooksul aku kvaliteeti.

Kaamera valikud

Lõpetuseks võib öelda, et mõlemal süsteemil on head kaamerad, kuigi viimastel aastatel on iPhone’idel olnud turul parim kaamera kvaliteet ja eraldusvõime. Kuid te ei saa ületada Galaxy S22 Ultrat, mis jäädvustab palju rohkem esiletõstetud detaile ja saavutab palju tasakaalustatumad pildid ning 10-kordne suum eristab Androidi nutitelefoni kõigist iPhone’i kaameratest.

Kuigi iPhone’id suudavad salvestada 4K-s, on mõnel Android-telefonil 16-megapiksline lainurkkaamera, mis toimib paremini vähese valgusega tingimustes. Huawei telefonid on eriti tuntud tele- ja lainurkkaamerate poolest. Teisest küljest pakub Apple optilise pildistabilisaatori valikuga suuremaid sensori funktsioone.

Kokkuvõte iOS vs Android

Nii iOS-i kui ka Androidi nutitelefonid on jõudnud sarnasele tasemele, kuid neil on erinevad funktsioonid, mis muudavad need mõne funktsiooni jaoks eriliseks. Näiteks fotograafid võivad eelistada Androidi, kuid Apple võib olla parim valik inimestele, kellele meeldivad lihtsalt kasutatavad rakendused.

sarnased postitused

Leave a Reply