Ideed iOS-i turvalisuse parandamiseks

2
Ideed iOS-i turvalisuse parandamiseks

Kas proovite oma seadmetes iOS-i turvalisust parandada? Vaadake seda suurepärast artiklit, mis on täis ideid just selle tegemiseks!

IOS-i platvormi on üldiselt peetud kõige turvalisemaks süsteemiks, mis on aidanud kaasa Apple’i toodete kultuslikule jälgimisele. Kuigi iOS-il on teiste süsteemide ees palju eeliseid, on sellel ka oma osa varjukülgi.

iOS on uhke oma tugeva turvalisuse üle, kuid neid on olnud liiga palju turvarikkumisi, seega hakkavad iOS-i turvalisusega seotud müüdid purunema. Kahjuks on see veendumus ka kahjulik, kuna tekitab iOS-i kasutajates tunde, et nad võivad olla oma seadmetega hoolimatud või väldivad digitaalse turvalisuse tagamiseks lisameetmeid. Selles artiklis käsitleme mõningaid ideid, mis aitavad teil iOS-i ohutust parandada.

https://unsplash.com/photos/ZwaWQaVVC-0

Kasutage tähtnumbrilisi paroole

Tugevate sisselogimismandaatide omamine on digitaalse turvalisuse esimene oluline samm. Tähtnumbriliste paroolide, st tähti ja numbreid sisaldavate paroolide kasutamine on kõige tõhusam viis oma kontode kaitsmiseks. Ideaalis peaksid teie paroolid olema raskesti äraarvatavad ega olema seotud bioloogiliste üksikasjadega, nagu sünnipäevad või nimed.

Kasutage turvarakendusi

Üks asi, mida Apple õigesti teeb, on tema turvarakendused, miks mitte seda ära kasutada? Veenduge, et teie seadmetesse oleks installitud Find My iPhone. See rakendus aitab teil telefoni asukohta leida, kui selle kaotate või see varastatakse. Lisaks saate andmeid seadmetest kaugjuhtimisega kustutada, kui te ei saa neid taastada.

Ärge looge ühendust turvamata võrkudega.

Veel üks kasulik näpunäide iOS-i seadme turvalisuse tagamiseks on ainult turvaliste võrkudega ühenduse loomine. Turvamata võrgud võivad sattuda ohtu ja kui juhtute rünnaku ajal mõnega neist ühendust saama, võite sattuda küberkuritegevuse ohvriks. Selle vältimiseks kasutage turvalisi võrke.

Kasutage VPN-i

Kui soovite tagada, et teie andmed ei satuks ohtu, kasutage VPN-i iga kord, kui võrku lähete. Mõned inimesed eeldavad, et VPN-id on mõeldud ainult arvutitele või sülearvutitele. Kui aga soovite oma andmeid kaitsta ja hädaolukorras isegi turvamata võrke kasutada, millel on parim VPN-teenus tagab, et teie ja kõik teie seadmed on küberrünnakute eest kaitstud.

Laadige rakendused alla ametlikust App Store’ist

See võib tunduda mõttetu, kuid mõned inimesed ei viitsi minna visandlikele veebisaitidele või turgudele, et tasulist rakendust tasuta alla laadida. Tegelikkuses on need rakendused tavaliselt teie digitaalse ohutuse jaoks ohtlikud ja võivad sisaldada pahavara. Lisaks on need rakendused tavaliselt saadaval katki läinud telefonides ja võivad seetõttu kiiresti sattuda teie seadmesse pahavaraga.

iOS-i turvalisuse parandamiseks peate alla laadima AINULT teadaolevaid rakendusi. Mõned aitavad teie elu paremaks muuta, kui lubate neil, kuid kui nad pole rakenduste poest väljas, pääsevad nad juurde kogu teie teabele.

Keela juhtimiskeskus ja märguanded lukustuskuval

Kuigi kindlad paroolid pakuvad teie seadmele põhikihi kaitset, saate ka lukustuskuval juhtimiskeskuse ja märguanded keelata, kuna teised pääsevad juhtimis- või teavituskeskusesse ilma teie telefoni avamata. Kui te seda funktsiooni konkreetselt ei keela, pääseb igaüks teie juhtimiskeskusesse ja pääseb juurde teie kaamerale, Bluetoothile ja paljule muule.

Selle vältimiseks keelake need funktsioonid seadete lukustuskuval.

Parandage oma seadmete iOS-i turvalisust

Need on mõned kõige kasulikumad, kuid hõlpsasti teostatavad näpunäited, mis aitavad teil küberrünnakute ja muude ohtude eest kaitsta. Kuigi iOS on turul üks turvalisemaid süsteeme, ei saa isegi need anda teile 100% garantiid, et teie seadmed ja andmed on turvalised. Seetõttu on digitaalse turvalisuse tagamiseks vajalike ettevaatusabinõude võtmine hädavajalik.

sarnased postitused

Leave a Reply