Apple värskendab tootesarja, tutvustab uut Ultra Watchi

0
Apple värskendab tootesarja, tutvustab uut Ultra Watchi

Apple värskendas kolmapäevasel veebiüritusel oma iPhone’i, Watchi ja AirPodide tootesarju ning tutvustas uut Ultra käekella, mis sobib väljakutsetega keskkondades tegutsemiseks.

Apple Watch Ultra on loodud töötama äärmuslikult külmas ja kuumas keskkonnas, samuti kuni 130 jala sügavuses vees. See on paigutatud vastupidavasse titaanist korpusesse ja selle esikülg on valmistatud tugevast safiirkristallist.

Ultral on ka programmeeritav nupp “Action”, 85-detsibellne sireen hädaolukordadeks ja selle juhtnupud on mõeldud kasutamiseks kinnastega. Sellel on kolm mikrofoni häälkõnede selguse tagamiseks isegi tuulistes tingimustes.

Apple Watch Ultra programmeeritav toimingunupp (pildi krediit: Apple)


Cellular on sisse ehitatud Ultrasse, mille aku tööiga on ühe laadimisega 36 tundi, kuigi Apple lubas, et sel sügisel saadaoleva uue aku optimeerimise tarkvaraga pikendatakse seda 60 tunnini.

Lisaks toetab Ultra kahesageduslikku GPS-i ning Dive Plus äpiga saab sellest teha sukeldumisarvuti.

Ultra müüakse 799 USA dollari eest ja see on saadaval 23. septembril.

“Olen sukelduja ja mul on olnud mitu sukeldumiskella, mille hind on ületanud 1000 dollarit,” ütles organisatsiooni president Tim Bajarin. Loomingulised strateegiadtehnoloogianõustamisfirma Campbellis, Californias.

“Siit saate sukeldumiskella ja kõike muud, lisaks mobiilside 799 dollari eest,” ütles ta TechNewsWorldile. “See on tõesti hea tehing.”

“See saab olema suur hitt ekstreemspordi harrastajate ja sukeldujate seas,” lisas ta.

Krahhi tuvastamine

Ross Rubin, ettevõtte peaanalüütik Võrgustike uurimineNew Yorgis asuv tarbijatehnoloogia nõustamisfirma nimetas Ultrat “avaldustooteks”.

“See näitab, et Apple Watchi saavad kasutada karmides keskkondades ekstreemsete tegevustega tegelevad inimesed,” ütles ta TechNewsWorldile.

“See ei ole midagi, mida tavainimesed vajavad, kuid näete, kuidas mõni tehnoloogia, näiteks toimingunupp, võib filtreeruda teiste mudelite tulevaste iteratsioonide jaoks,” lisas ta.

Apple tutvustas oma eellindistatud üritusel ka oma 8. seeria Apple Watchi. Kellal on uus temperatuuriandur, mida naised saavad kasutada ovulatsiooni jälgimiseks. Ovulatsiooni mõõdetakse tavaliselt termomeetri ja päevikuga. Uus kell muudab selle ülesande palju lihtsamaks ja mugavamaks, pakkudes automaatseid tagasiulatuvaid ovulatsiooniprognoose.

“Apple Watch on muutunud digitaalse tervisega kantavaks lahenduseks,” ütles Mark N. Vena, ettevõtte president ja peaanalüütik. SmartTechResearch ütles Californias San Joses TechNewsWorldile.

Kellal, nagu ka uutel iPhone’idel, on ka uus krahhi tuvastamise funktsioon. Kui avastatakse avarii, loob kell automaatselt ühenduse hädaabiteenustega, annab teada õnnetuse asukoha ja teavitab kella hädaabikontakte.

Selle funktsiooni loomiseks lisas Apple Series 8-le kaks uut liikumisandurit, täiustatud kolmeteljelise güroskoopi ja suure G-jõuga kiirendusmõõturi. Kiirendusmõõtur suudab mõõta kuni 256 Gs, mis võimaldab tuvastada avarii äärmuslikke mõjusid.

Apple Watchi krahhi tuvastamise funktsioon

Crash Detection kasutab täiustatud andurite fusioonialgoritmi ning uut, võimsamat kiirendusmõõturit ja güroskoopi Apple Watchis, et tuvastada ja edastada autoavarii hoiatusi. Kui kasutaja pärast 10-sekundilist loendurit ei reageeri, helistab seade hädaabiteenustele. (Pildi krediit: Apple)


Funktsioon töötab ainult siis, kui kasutaja on liikuvas sõidukis ja kogub andmeid ainult võimaliku avarii ajal.

“Apple Watch ei ole ainult tervise, vaid ka ohutuse jaoks,” märkis Bajarin.

8. seeria kelladel on 18-tunnine aku tööiga, kuid uue vähese energiatarbega režiimi funktsiooniga saab aku kasutusaega pikendada 36 tunnini.

Seeria 8 on saadaval 16. septembril. GPS-versiooni hind on 399 dollarit ja mobiilsideversiooni hind 499 dollarit.

Satelliit SOS

Apple tutvustas oma veebiüritusel ka iPhone 14 Pro 6,1-tollise ekraaniga ja Pro Maxi, mille ekraan on 6,7-tolline.

Pro mudelid, aga ka 14 ja 14 pluss mudelid toetavad uut hädaabi SOS teenust satelliidi kaudu. Uutesse iPhone’i mudelitesse on ehitatud spetsiaalsed antennid, mis võimaldavad neil kõrgelennulistele satelliitidele tekstisõnumeid saata.

Ühenduse loomise hõlbustamiseks näitab telefoni tarkvara kasutajale, kuhu suunata telefon satelliidiga ühenduse loomiseks ja satelliidi liikumise ajal ühenduses püsimiseks.

IPhone 14 sarjal on hädaabi-SOS satelliidi kaudu

IPhone 14 tootevalik tutvustab hädaabi-SOS-i satelliidi kaudu. Funktsioon võimaldab kasutajatel hädaabiteenustega sõnumeid saata, kui mobiilside või WiFi levi pole saadaval. (Pildi krediit: Apple)


Satelliitside kitsa ribalaiuse tõttu lõi Apple kohandatud lühiteksti tihendusalgoritmi, et vähendada sõnumi keskmist suurust kolm korda.

Esialgu piirdub satelliiditeenus Ameerika Ühendriikide ja Kanadaga, kus seda pakutakse kahe aasta jooksul tasuta.

“Satelliittelefoni funktsioonil on paljude inimeste jaoks tohutu väärtus,” ütles Vena.

“See oleks olnud ideaalne telefon Tom Hanksi jaoks filmis Castaway,” naljatas ta. “Kui tal oleks olnud iPhone 14, oleks see olnud väga lühike film.”

Bajarin teatas, et Apple on avamas uut teed isikliku turvalisuse ja kaitse vallas. “See on edaspidi suurem osa nende DNA-st,” väitis ta.

“iPhone 14 Pro satelliidifunktsioonid loovad nutitelefonides uue pretsedendi,” lisas ta.

DSLR Challenger

Apple on uuendanud ka uute profimudelite kaameraid. Seadme tagaküljel oleval põhikaameral on 48-megapiksline sensor, mis toetab kiiret f/1.78 objektiivi, esikaameral aga 12MP sensor koos f/1.9 objektiiviga. Põhikaamera toetab ka ProRaw vormingut.

Pro mudelitel on ka uus kiip A16. “A16-ga on Apple’il praegu turul kõige võimsam nutitelefoni kaamera,” ütles Bajarin.

“48 megapikslit ja ProRaw võimed toovad iPhone 14 Pro seeria tõelisele DSLR-ile palju lähemale,” lisas ta.

Vena märkis, et Apple püüdleb digitaalsete ühe objektiiviga peegelkaameratega üle pariteedi. “On selge, et Apple ei taha, et tema telefoni kaamera oleks samaväärne DSLR-iga, kuid nad tahavad, et see oleks paljuski parem kui DSLR,” märkis ta.

Ta lisas, et uute iPhone’ide esikaamera uuendamine on järjekordne muudatus Apple’i suhtumises oma telefonide kaameratesse. “Varem oli tagakaamera kõige olulisem kaamera,” ütles ta. “Nüüd näevad nad esi- ja tagakaamerat võrdse tähtsusega.”

Apple iPhone 14 Pro ja iPhone 14 Pro Max 48MP kaamera

IPhone 14 Pro ja iPhone 14 Pro Max sisaldavad iPhone’i esimest 48 MP kaamerat. (Pildi krediit: Apple)


Apple on Pro ja Max mudelitega teinud suuri edusamme video stabiliseerimisel. “Saate sõna otseses mõttes jooksu pealt videot teha, pilti väga vähe raputades,” märkis Rubin.

Pro ja Pro Max mudelite esiküljel olev sageli kurjatud sälk on muudetud dünaamiliseks teavituskeskuseks. “Nad on muutnud selle pigem kasuks kui kahjuks,” ütles Rubin.

IPhone 14 ja iPhone 14 Plus on saadaval viies värvitoonis: kesköö, sinine, tähehele, lilla ja (toode)punane. iPhone 14 Pro ja iPhone 14 Pro Max on saadaval neljas värvitoonis: kosmosemust, hõbedane, kuldne ja sügavlilla.

iPhone Pro 14 müüakse hinnaga 999 dollarit; Pro Max 1099 dollari eest. iPhone 14 müüakse hinnaga 799 dollarit; 14 pluss 899 dollari eest. Kõik on saadaval 16. septembril.

Paremad AirPodid

Apple tutvustas ka oma AirPods Pro uut versiooni, millel on uus H2 kiip, pikem aku kasutusaeg ja mürasummutamise tehnoloogia, mis on müra blokeerimisel kaks korda tõhusam kui tema eelkäija.

Samuti on see parandanud kõrvaklappide läbipaistvuse režiimi, filtreerides välja osa häirivast mürast, mida tavaliselt kostaks väljalülitatud mürasummutuse korral. “Ma pole näinud, et teised kõrvaklapid seda teeksid,” märkis Rubin. “See käsitleb ühte läbipaistvusrežiimi puudustest. Sa lased kogu maailma sisse, kaasa arvatud karmid helid.

Uus AirPods Pro jõuab müügile 23. septembril hinnaga 249 dollarit.

Apple Airpods Pro

AirPods Pro lisab läbipaistvusrežiimi, ruumilise heli ja mugavusfunktsioonide versiooniuuendusi, vähendades samal ajal eelkäijatega võrreldes kuni kaks korda rohkem müra. Uus vähese moonutusega helidraiver ja kohandatud võimendi pakuvad rikkalikumat bassi ja kristallselget heli. Uus eriti väike kõrvaots sobib paremini rohkematele kasutajatele. (Pildi krediit: Apple)


“Enamik neist seadmetest on lihtsalt uuendused,” kinnitas Jim McGregor, ettevõtte asutaja ja peaanalüütik. Tiriase uuriminekõrgtehnoloogiline uurimis- ja nõustamisfirma Phoenixis.

“Ainus, millel on uus kasutusmudel, on Apple Watch Ultra,” jätkas ta. “Mõned funktsioonid, mida nad iPhone 14-s ja iPhone 14 Plusis reklaamivad, on olnud Android-telefonides kolm või neli põlvkonda.”

“Apple’il ja kõigil teistel on üha raskem neid iga-aastaseid uuendusi õigustada,” lisas ta. “Annan Apple’ile siiski au. Mul on hea meel näha, et nad pakuvad neid tooteid mõistlikus hinnaklassis ja nad ei püüa pakkuda 2000 dollarit maksvat nutitelefoni.

sarnased postitused

Leave a Reply