Amazon Astro on armas, särtsakas, mitte päris parimaks ajaks valmis

0
Amazon Astro on armas, särtsakas, mitte päris parimaks ajaks valmis

Mul oli õnne, et sain aega veeta Amazoni uue robotikaaslasega, Astroviimase nädala jooksul.

Arvatavasti sai see nimeks Astro, kuna Amazon armastas 1960. aastate koomiksisarjas “The Jetsons” ilmuvat armsat koera. See on nüüd saadaval ainult kutse alusel 1000 dollari eest. Siiski tõuseb hind lõpuks 1450 dollarini, kui see avalikkusele avatud saab.

Seitse päeva on napp aeg uue tehnoloogia hindamiseks, kuid arvan, et see on piisav, et kujundada selle ambitsioonika riistvara kohta varakult arvamus.

Pärast nädalast tootega veetmist jõudsin järeldusele, et see õnnestub suures osas kui a luksuskauperiti neile tarbijatele, kellel on kasutatav sissetulek, et tutvuda uusima tipptasemel robootikatehnoloogiaga, kuigi kasutusmudelid on piiratud.

Et olla selge, see ei ole slam Astro vastu. Sellised tooted sillutavad teed mõjuvamatele tulevastele lahendustele, mis jõuavad lõpuks turule laiema peavoolu atraktiivsusega. Astro on põnev lahendus, millel on märkimisväärne potentsiaal. Siiski ei leia see tõenäoliselt märkimisväärset vaatajaskonda, arvestades selle esmaklassilist hinda ja, mis kõige tähtsam, piiratud juhtudel, milleks seda saab kasutada.

Mis on Amazon Astro?

Kui keegi paremini ei teaks, võis uue Amazon Astro segi ajada ülisuurtel ratastel asuva Echo Show 10 nutika ekraaniga. Külgvaates näeb see peaaegu välja nagu ikooniliste Segway isiklike transpordivahendite vähendatud mõõtmetega mittereisijatele mõeldud versioon, mida tavaliselt nähakse lennujaamades või kaubanduskeskustes.

Astrol on mootoriga 10,1-tolline ekraan ja 5 MP kaamera, mis hõlbustab videovestlust ja video/pildi jäädvustamist. Kaks esiküljel asuvat 55 mm kõlarit pakuvad üllatavalt head heli suurepärase bassiga. Astrol on omajagu jõudu, kaaludes 20,6 naela ja umbes nagu jalatallani.

Nagu populaarsed Echo Show mudelid, on ka Astro täielikult Alexa ühilduv, võimaldades voogesitada telesaadete sisu, mängida muusikat, vastata peaaegu iga teemaga seotud küsimustele ja juhtida kõiki Alexa-põhiseid nutikodu seadmeid.

Astro on varustatud mitme ülitundliku massiivipõhise mikrofoniga ja selle kuulamisoskus on erakordne. See on tähelepanuväärne, kuna massiivimikrofone kasutatakse traditsiooniliselt müraallikate mõõtmiseks ja asukoha määramiseks, mis on kodu turvalisuse jälgimise võimaluste jaoks kriitiline atribuut.

Astro eristab statsionaarsest Echo Show’st aga selle võime liikuda ja muuta oma vaatamisperspektiivi. Astrosse on konstrueeritud periskoop, mis tõuseb pöörlevast peast ja pakub täiendavat 12 MP kaameratuge.

Kaamerate ilmselge kasulikkus seisneb selles, et Astro saab teie kodust läbi reisida, kui olete väljas ja kavatsete videot ja pilte jäädvustada. Periskoop sisaldab ka käsitsi vaigistamise ja helitugevuse nuppe, kuigi te neid tõenäoliselt ei kasuta, kuna see reageerib häälkäsklustele nagu iga Alexa-klassi kõlar.

Üks asi, mille eest Amazoni insenerimeeskond kiitust väärib, on Astro navigatsioonijõudlus.

Kuigi karbist väljas seadistamise protsess on üllatavalt lihtne, kulub Astrol umbes 30 minutit, et läbida esialgne töö, et õppida tundma kõiki teie esimese korruse ruume.

Pärast seadistamise lõpetamist sai Astro vaevata reisida mis tahes ruumi, mille ma häälkäsklusega määrasin. Astro ei põrganud kordagi oma teel millegi otsa ja ta ei sattunud kunagi kokku armastatud kääbuspinšeriga, kes elab mu kodus. Selle suured rattad võimaldavad ka Astrol ilma ilmsete raskusteta liikuda nii vaipadel kui ka lehtpõrandatel.

Amazon Astro

Tundub, et Astro, kes mu kodust läbi reisib, ei ähvardanud Caramelli kunagi. (Pildi krediit: SmartTech Research)


Eelmisel kuul teatas Amazon, et Astro omandab lõpuks lemmikloomade jälgimise võimaluse ja kontrollib teie uksi ja aknaid, et teavitada teid, kui need pole turvalised. Amazon varustab mitut kolledžit ka Astro tarkvaraarenduskomplektiga, et luua veelgi automatiseeritud protseduure.

Midagi meeles pidada: Astro käitub veidralt isegi siis, kui see on laadimisjaama dokitud ja näib magama. Kuigi õnneks see ei teinud seda hilisõhtul, kasutas Astro kaht animeeritud silma ja ma eeldan elavat piiksu tagamaks, et olete teadlik, et see on teie ees.

Mõnele inimesele võib see tunduda tüütu, kuid on selge, et Amazon soovib, et Astrol oleks eriline isiksus, mis erineks tema nutikate ekraanide perekonnast.

Kas Astro pakub kasulikke ülesandeid?

64 000 dollari suurune küsimus, millele tavakasutajad vastust soovivad saada, puudutab Astro kasulikkust. Nagu eespool mainitud, oli häälestusprotsess ekraanil kuvatavate juhistega märkimisväärselt klanitud ja selle sidumine minu koduvõrguga võttis aega vaid mõne sekundi.

Kuigi Astro omamine on kahtlemata üks huvitavamaid vestlusteemasid, mida omanik oma kodus kokteilipeol peab, mida see tegelikult teha saab?

Astrol on kahekordne topsihoidja, mis võimaldab teil jooke ühest ruumist teise transportida, kuigi ma ei kujuta ette, et olen nii laisk, et seda funktsiooni kasutaksin. Muidugi on lihtne anda Astrole häälkäsklus kööki reisimiseks, kuid see ei saa külmkapist jooke eemaldada. See on selline Jetsoni-laadne funktsioon, mis muudaks mängu.

Amazon Astro topsihoidjad, pealtvaade

Astro topelttopsihoidjad (pildi krediit: SmartTech Research)


Astro kõige tõsisem kasutusmudel on võime tegutseda teie kodus mobiilse valvurina. Kaameraga robot, mis suudab teie kodus ringi liikuda ja töötab Alexa Guardi kaudu sünergiliselt Ring nutikate ukselukkude ja väliste kaameratega, võib olla mõjuv.

Usun, et Astro kaugjuhtimiskaamera funktsioonide ärakasutamine meeldib paljudele tavatarbijatele. Kui otseülekande funktsioon on selle rakenduse kaudu lubatud, annab Astro välja helina, et teised läheduses viibivad inimesed teavitaksid inimesi, kes on kaamera ees.

Periskoop tõuseb Astrost välja, et pakkuda kodust selget ja elavat vaadet. Rakendus pakub ka käsitsi tuge, et juhtida roboti liikumist erinevates suundades erinevate vaadete jaoks – isegi libistades periskoopi üles või alla, et saada erinevaid vaatenurki.

Astro on tõesti suurepärane turvaseade, kui olete kodust eemal. Pärast selle sidumist Ring Protect Pro tellimusega saab Astro teie kodus patrullida ja saata teie nutitelefoni teateid, kui see tuvastab võõrad või kuuleb valju müra, näiteks klaasi purunemist.

Samuti on võimalik lubada Astro sireenil sissetungijate eemalt peletamiseks. Simuleerisin edukalt valju müra, lastes kellelgi lähedalasuvast aknast tennisepalli maha visata ja Astro sõitis kohusetundlikult sinna, kus ta müra asukohta uskus.

See käivitas sireeni ja saatis minu telefonile hoiatuse. Minu testimine ei olnud teaduslik ja ma ei saa kinnitada, et Astro töötab veatult võrreldavates turvastsenaariumides, kuid kasutusjuhtum on paljulubav.

Lõpumõtted

Peale selle, et see on teie kodus mobiilne turvaplatvorm – ja see võib iseenesest paljudele inimestele selle ostmiseks piisata – on selle muud kasutusjuhud piiratud ja vähesed.

Lõppude lõpuks ei saa Astro prügi välja viia ja see ei toimi robottolmuimejana. Amazon pakub ka Astrot kui seadet, millega saab mängida lastega, kuna see võib laulda ja tantsida, kuid 1500 dollarit on selle uudsuse eest kõrgem hind, mis kulub lastega kiiresti ära.

Astro meelelahutus- ja videokonverentsifunktsioonide jaoks võib kasutada tugevamat tagatist, kuna mobiilseadme olemasolu teiste Echo Show omanikega videovestluseks on intrigeeriv. Lisaks võivad suurepärase kõlaga kõlarid olla pidudel väärtuslikud, kuna Astro saab teid kodus muusikat mängides jälgida.

Lõpptulemus on see, et Astro on põnev seade, mille üle Amazonil on palju uhkust tunda. Siin on lühike video, mille tegin Astrost tegevuses:

Isegi piiratud turbekasutusjuhtumi kontekstis on Astrol märkimisväärne potentsiaal. On veetlev näha muid kasutusjuhtumeid (võib-olla väljaspool Amazoni asuvate osapoolte poolt), mida praegu ei mõelda.

Selle navigeerimisvõime on suurepärane ning Astro üldine kvaliteet ja ehitusmaterjal on suurepärane, mis on nii kõrge hinnaga seadme puhul rahustav.

Lõpuks väärib Amazon rekvisiite selle eest, et Astro abil on teie privaatsus kaitstud märkimisväärse töö eest. Arvestades Amazoni ebatäpseid andmeid privaatsuse valdkonnas, on see samm õiges suunas, et Astro salvestab ja töötleb enamiku oma navigeerimis- ja näotuvastusandmetest kohapeal seadmes endas.

Kooskõlas teiste Alexa-põhiste nutikõlarite ja -ekraanidega saavad kasutajad kustutada päringuajaloo ka Alexa rakenduse kaudu. See võimalus on kriitilise tähtsusega, kuna videoseadmed, mida üha enam inimeste elukohas kuvatakse, võivad salvestada väga isiklikke ja intiimseid hetki. Et see uus kategooria saaks üldkasutatavaks, on paljude tarbijate privaatsusprobleemide kõrvaldamine vaieldamatu.

Sellegipoolest on 1500 dollarit arvestatav suvaline kulutus suurele osale elanikkonnast, eriti kui bensiinihinnad on kõrged ja inflatsioon püsib 9% lähedal.

Raske on Astrot selles hinnaklassis soovitada, kuni see saab rohkem kasulikku kui mobiilse turvaplatvormina kodus.

Astro on põnev lahendus, mis demonstreerib Amazoni märkimisväärseid tehnoloogilisi edusamme algavas tarbijarobootika valdkonnas. Vähemalt on nende naabruskonnas kõneaineks varajased kasutajad, kes selle omandavad.

sarnased postitused

Leave a Reply