Algaja otsingumootor Andi pakub vastuseid, mitte loendeid

0
Algaja otsingumootor Andi pakub vastuseid, mitte loendeid

Uus tehisintellektil ja loomuliku keele töötlemisel töötav otsingumootor pakub alternatiivi veebilehtede loenditele, mis moodustavad tüüpilise veebiotsingu tulemused.

Helistas Ja minaühendab otsingumootor suurte keelemudelite – mõelge OpenAi GPY-3 – ja reaalajas veebiandmete kasutamise, et leida vastuseid otsijate küsimustele.

“Kasutame AI-d ja loomuliku keele töötlemist, et mõista küsimuse eesmärki,” selgitas kaasasutaja Angela Hoover.

“Andi vaatab mis tahes päringu 10–20 parimat tulemust,” selgitas ta TechNewsWorldile. “Siis annab see suuri keelemudeleid kasutades küsimusele otsese vastuse.”

Andi otsingupäringu ekraan (Pildi krediit: Andi)


Kas Internet vajab teist otsingumootorit? Hoover arvab nii. “Google on katki,” ütles ta. „Google on loodud selle jaoks, kuidas veeb 20 aastat tagasi töötas. Reklaamide ja linkide kognitiivne ülekoormus koormab kasutajat üle ning põhjustab palju tähelepanu hajutamist ja aja raiskamist.

“Inimesed tahavad küsimustele otseseid vastuseid. Nad ei taha linkide loendit,” jätkas ta.

Gen Z apellatsioonkaebus

Andi on mõeldud noorema rahvastiku jaoks.

„Tundus, nagu saaksin oma otsingutulemused sotsiaalmeedia voogu. See meeldib noorematele kasutajatele,” märkis Will Duffield, poliitikaanalüütik Cato instituutWashingtoni DC mõttekoda.

“Andi pakutav puhas lugemisväli näib olevat tagasilöök, mis takistab otsingusse üha rohkemate vidinate lisamist,” ütles ta TechNewsWorldile.

Hoover tunnistas, et Andi eesmärk on meeldida noortele, eriti Z-põlvkonnale. „Gen Z elab visuaalsetes voogudes ja vestlusrakendustes. Minu põlvkond veedab kogu oma aja vestlusliidestes, ”ütles ta.

“Google’i kasutuselevõtmise võti on vestlusliides,” kinnitas ta. “Kõik, kes on püüdnud Google’i vastu võtta, on olnud nõrgemad koopiad, mille tulemustes on sama palju teavet, rämpsposti ja segadust.”

Andi otsingutulemused

Andi otsingutulemused (Pildi krediit: Andi)


Otsingumootor, mis pakub vastuseid, võib meeldida ka vanematele inimestele, märkis Mark N. Vena, ettevõtte president ja peaanalüütik. SmartTechResearch San Joses, Californias.

“Üldiselt hakkavad kasutajad Google’i otsingualgoritmidest kui kallutatud, deterministlikust ja selektiivsusest tüdima,” ütles ta TechNewsWorldile.

“Ükskõik, kas see arusaam on täpne või mitte,” jätkas ta, “uus otsingumootor, mis kasutab terve mõistuse keelt ja pakub linkide asemel konkreetseid vastuseid, võib olla huvitav, eriti vanematele kasutajatele, kes ei soovi vaeva näha mitme lingi ülevaatamisega. et saada vastus küsimusele või päringule.

Alternatiivide otsimine

Inimeste sundimine otsingumootoreid vahetama on aga hirmutav ülesanne. “Google on veebiotsingu jaoks lati väga kõrgele seadnud,” märkis Danny Goodwindigitaalse turunduse ja reklaamitehnoloogia väljaande Search Engine Land & SMX tegevtoimetaja.

“Ainus põhjus, miks me vajame teist otsingumootorit, on see, kui saate pakkuda midagi paremat kui Google,” ütles ta TechNewsWorldile. “Paremad otsingutulemused. Parem kasutajakogemus. Paremad vastused. Parem mida iganes.»

Internetis on praegu liiga palju teavet, suur osa sellest on madala kvaliteediga, lisas Greg Sterling, ettevõtte kaasasutaja. Meedia lähedaluudiste, kommentaaride ja analüüside veebisait.

“Google on püüdnud vastata kasvavatele kaebustele oma otsingutulemuste kvaliteedi ja kasulikkuse languse kohta,” ütles ta TechNewsWorldile. „Usun, et on olemas võimalus pakkuda uut või täiustatud otsingukogemust. Kuid see on suur probleem ja paljud uuemad otsingumootorid lihtsalt dubleerivad Google’i välimust.

“Mõnede nooremate kasutajate osaline Google’ist loobumine TikToki kasuks,” ütles ta, “näitab isu millegi erineva järele.”

“Enam on raske lihtsalt vastust saada,” lisas Liz Miller, ettevõtte asepresident ja peaanalüütik. Tähtkuju uuriminetehnoloogiauuringute ja nõustamisettevõte Cupertinos, Californias.

“Võitlus selle üle, keda näete päringutulemustes esimesena, on kaubamärkide jaoks jõhkralt kallis ja kasutajatele üha ebameeldivam,” ütles ta TechNewsWorldile. “Paljude kasutajate jaoks on tegelikkus see, et nad tahavad lihtsalt vastust nende esitatud küsimusele. Nad ei taha lihavõttemunade jahti, mis annab sponsoreeritud ja mitmetasandilisi tulemusi.

Niši leidmine

Kerstin Recker, ettevõtte strateegia- ja kasvuametnik Seekr otsingumootor ütles, et alternatiivsete otsingumootorite olemasolul on palju põhjuseid. “Kui üks otsingumootor kontrollib suuremat osa turust, on tal kontroll selle üle, millist teavet enamik inimesi saab,” ütles ta TechNewsWorldile.

“Populaarseimad otsingumootorid mõjutavad nende pingereas kaasamist,” jätkas ta. “Mida rohkem klikke tulemus saab, seda tõenäolisem on selle tulemuse asetus kõrgem. Mida enamik otsingumootoreid ei arvesta, on sisu kvaliteet.

“Vaja on alternatiivseid otsingumootoreid, et tasakaalustada eelarvamusi ja anda inimestele rohkem valikuvõimalusi ja selgust teabe leidmise ja privaatsuse osas,” lisas ta.

Suurima otsingumängija vastuvõtmine võib alternatiivse otsingumootori jaoks olla keeruline, kuid mitte lootusetu.

“Kui kavatsete konkureerida sellise domineeriva tootega nagu Google, leiate niši, millele Google ei taha vastata – antud juhul küsimustele vastamine – ja pakute teenust, mis teeb paremat tööd,” selgitas. Rob Enderle, ettevõtte president ja peaanalüütik Enderle gruppnõustamisteenuste ettevõte Bendis, Ore’is.

“Tavaliselt on see edukas strateegia, mida nimetatakse alamsihtimiseks,” ütles ta TechNewsWorldile.

Enderle lisas, et Andi sihtdemograafia peaks aitama tal ka turule jõuda. “See sihib demograafilist gruppi millegiga, mida demograafiline tunneb, et see ei saa esmasest otsingumootorist,” ütles ta.

“Üks asi noore demograafilise poole püüdlemisel on see, et nad on sotsiaalmeedias väga aktiivsed,” jätkas ta. “Nii et kui mõned mõjutajad sellest vaimustusse lähevad, võib see paljusid inimesi selle poole liigutada.”

Näidake mulle raha

Vastuste, mitte nimekirjade esitamine pole ainus viis, kuidas Andi mõnest konkurendist erineb. See ei võta oma teenuse eest tasu ega salvesta oma kasutajate isikuandmeid.

Hoover selgitas, et teenus otsib tulu teenimiseks mitmeid viise, sealhulgas esmaklassilise teenusetaseme loomine, API-teenuste pakkumine ja partnerlus väljaannetega. “Pole mingit põhjust, miks me ei peaks saama koostööd teha selliste tööriistadega nagu Amazon Alexa ja muud tüüpi häälotsingud,” lisas ta.

Duffield ütles aga, et orgaaniliste linkide suunamise ja lisateenuste kaudu võib olla keeruline kasumlikuks saada. “Praegused otsingud on mingil põhjusel seotud reklaamiga. Nii saab raha teenida,” lisas ta.

sarnased postitused

Leave a Reply